UPDATE ora 5:20. Mike Williams, şeriful din Jacksonville, a declarat că două persoane au fost ucise şi alte nouă au fost rănite în atacul armat carea avut loc la turneul de jocuri din Florida. Autorul atacului, David Katz, 24 de ani, din Baltimore, a fost găsit mort la faţa locului.

UPDATE ora 22:20. Unul dintre suspecţi a fost găsit mort la faţa locului, a anunţat pe Twitter biroul şerifului din Jacksonville. Nu se ştie în acest moment dacă există şi un al doilea suspect.

În total 11 persoane au fost împușcate, în atacul armat care a avut loc la centrul comercial Jacksonville Landing. Mai multe ambulanțe au intervenit la fața locului, precum și echipaje de poliție, în timp ce zona este evacuată.

O înregistrare publicată pe rețelele de socializare, realizată într-o sală de jocuri, se aude momentul în care sunt trase primele focuri de armă.

Vă avertizăm că înregistrarea are un puternic impact emoțional: 


Citește și:

Dosar penal pentru distrugere în cazul incendiului de la Palatul Episcopal din Oradea. Explicațiile autorităților din Bihor

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.