De asemenea, leul s-a apreciat și în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a scăzut de la 4,3181 lei, vineri, la 4,3162 lei, luni.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a pierdut teren, de la valoarea de 4,5383 lei, vineri, la 4,5432 lei, luni.

Cursul valutar BNR de azi, 22 iunie 2020

alutaSimbol22.06.202019.06.202018.06.202017.06.202016.06.2020
EuroEUR4.84154.84214.83944.83504.8360
Dolarul SUAUSD4.31624.31814.29984.30494.2689
Francul elvetianCHF4.54324.53834.53114.52914.5059
Lira sterlinaGBP5.35775.36085.37595.39385.4006
gramul de aurXAU242.5507240.0152238.8513237.4893237.3394
Dolarul australianAUD2.96952.96722.95922.95852.9593
Leva bulgareascaBGN2.47542.47572.47432.47212.4726
Dolarul canadianCAD3.18053.17853.17763.17653.1481
Coroana cehaCZK0.18170.18160.18180.18180.1819
Coroana danezaDKK0.64940.64940.64910.64850.6486
Lira egipteanaEGP0.26700.26690.26520.26560.2633
100 Forinti maghiari100HUF1.39821.40081.40281.40341.3976
100 Yeni japonezi100JPY4.03664.03834.01894.01033.9752
Leul moldovenescMDL0.25030.24920.24950.24770.2496
Coroana norvegianaNOK0.45020.45220.45440.44900.4486
Zlotul polonezPLN1.08831.08631.08641.08541.0918
Rubla rusescaRUB0.06220.06220.06200.06160.0612
Coroana suedezaSEK0.45880.45810.46010.45860.4600
Lira turceascaTRY0.62920.63180.62640.62840.6261
DSTXDR5.94805.95035.93435.93595.9076

Unde găsim cel mai bun curs valutar din 20 iunie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.82114.86474.29674.3382
Alpha Bank4.78104.95104.23574.4026
Banca Feroviara4.77204.92204.24104.4110
Banca Romaneasca4.79304.94304.26554.4455
Banca Transilvania4.77504.91504.23504.4400
BCR4.77004.91504.22704.4070
BRD SocGen4.76804.91804.23504.4130
CEC4.80004.88004.27004.3700
Credit Agricole4.80004.89004.28004.3700
Credit Europe4.80004.89004.27004.3900
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.26004.3700
IdeaBank4.80604.87204.27604.3510
ING4.74534.93894.23234.4051
Intesa Sanpaolo Bank4.79334.88434.27744.3630
Libra Bank4.80504.93504.27504.4250
OTP Bank4.77004.91004.23504.4050
PatriaBank4.80054.88454.26754.3955
ProCreditBank4.78404.90104.24804.3820
UniCredit4.78004.90004.23614.4090

Sursa: banknews.ro

Adevărul despre fotbalistul român bătut de colegi chiar la el acasă după ce a fost depistat pozitiv cu COVID-19. „Sunt însă în șoc, mă sună toată lumea”
PARTENERI - GSP.RO
Adevărul despre fotbalistul român bătut de colegi chiar la el acasă după ce a fost depistat pozitiv cu COVID-19. „Sunt însă în șoc, mă sună toată lumea”
Cine a ucis-o, de fapt, pe Prințesa Diana. Secretul care zguduie Casa Regală a ieșit la iveală
PARTENERI - PLAYTECH.RO
Cine a ucis-o, de fapt, pe Prințesa Diana. Secretul care zguduie Casa Regală a ieșit la iveală
Horoscop 11 iulie 2020. Racii au motive de conflict cu partenerul de cuplu sau cu cei din familie
HOROSCOP
Horoscop 11 iulie 2020. Racii au motive de conflict cu partenerul de cuplu sau cu cei din familie
RECOMANDĂRI