În schimb, leul s-a apreciat în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a scăzut de la 4,1251 lei, luni, la 4,1189 lei, marți.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională s-a depreciat, de la valoarea de 4,4812 lei, luni, la 4,4819, marți.

Cursul valutar BNR de azi, 28 iulie 2020


Valuta
Simbol28.07.202027.07.202024.07.202023.07.202022.07.2020
EuroEUR4.83354.82764.83404.83534.8401
Dolarul SUAUSD4.11894.12514.16624.17344.1942
Francul elvetianCHF4.48194.48124.50434.49944.4909
Lira sterlinaGBP5.30605.29725.30575.31005.3141
gramul de aurXAU256.1546257.3676253.5079252.5882250.2612
Dolarul australianAUD2.94362.93892.94862.97712.9954
Leva bulgareascaBGN2.47142.46832.47162.47222.4747
Dolarul canadianCAD3.07933.08123.10323.11883.1161
Coroana cehaCZK0.18430.18430.18400.18380.1833
Coroana danezaDKK0.64940.64850.64940.64960.6502
Lira egipteanaEGP0.25810.25810.26050.26100.2623
100 Forinti maghiari100HUF1.39761.39571.39181.39411.3825
100 Yeni japonezi100JPY3.91173.91723.91783.89393.9197
Leul moldovenescMDL0.24440.24620.24630.24630.2490
Coroana norvegianaNOK0.45190.45340.45180.45660.4582
Zlotul polonezPLN1.09841.09691.09611.09621.0918
Rubla rusescaRUB0.05720.05770.05830.05870.0592
Coroana suedezaSEK0.47000.47030.47020.47150.4718
Lira turceascaTRY0.59550.60230.60820.60930.6141
DSTXDR5.78845.79045.82275.82735.8477

Unde găsim cel mai bun curs valutar din 28 iulie 2020

Ad placeholder
Un tânăr plecat din Belarus transmite revolta în direct pe Twitter
Recomandări
Un tânăr plecat din Belarus transmite revolta în direct pe Twitter
 
Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.81134.85484.10044.1400
Alpha Bank4.77304.89304.04444.2125
Banca Feroviara4.76004.91004.03204.2020
Banca Romaneasca4.77554.92554.05524.2352
Banca Transilvania4.76004.90004.04004.2400
BCR4.75904.90404.03704.2170
BRD SocGen4.75304.90304.03104.2010
CEC4.79004.87004.07004.1700
Credit Agricole4.78004.87004.07004.1600
Credit Europe4.80004.88004.06004.1800
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.07004.1800
IdeaBank4.79504.86004.08704.1670
ING4.73744.93084.03804.2028
Intesa Sanpaolo Bank4.77844.86934.07274.1561
Libra Bank4.79004.92004.06504.2150
OTP Bank4.76004.90004.03504.2050
PatriaBank4.78654.87054.05304.1810
ProCreditBank4.77454.89104.06004.1925
Raiffeisen Bank4.77104.89494.05294.1929
UniCredit4.77004.89004.03584.2005

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Florin Cîțu: Cele 80 de miliarde de euro de la UE nu sunt pentru pensii și salarii

Emirates, prima companie aeriană care asigură gratuit costurile medicale și de înmormântare de COVID-19

Spania, nemulțumită de decizia Marii Britanii de a impune carantină celor care revin din această țară. Propunerea făcută de hotelieri

Tot acest loc îi aparține lui Ion Țiriac. Decizia pe care a luat-o acum miliardarul
PARTENERI - GSP.RO
Tot acest loc îi aparține lui Ion Țiriac. Decizia pe care a luat-o acum miliardarul
S-a aflat TOT! De ce a fost ucis Emi Pian. Nu din cauza unei datorii la barbut. Ce s-a întâmplat în Ploiești
PARTENERI - PLAYTECH.RO
S-a aflat TOT! De ce a fost ucis Emi Pian. Nu din cauza unei datorii la barbut. Ce s-a întâmplat în Ploiești
Horoscop 13 august 2020. Capricornii aplică o lovitură gravă unei relații cu cineva din interiorul familiei
HOROSCOP
Horoscop 13 august 2020. Capricornii aplică o lovitură gravă unei relații cu cineva din interiorul familiei
RECOMANDĂRI