De asemenea, marți, leul a pierdut teren și în raport cu dolarul american și cu francul elvețian.

Astfel, un dolar american s-a apreciat în raport cu leul cu 132 de bani, ajungând la cursul de 4,3168 leu/dolar.

Și francul elvețian a înregistrat, marți, o creștere față de leu, cursul fiind stabilit la valoarea de 4,3942. Asta înseamnă că francul elvețian este mai scump față de ziua precedentă cu 59 de bani.

Curs valutar BNR 24 decembrie 2019

ValutaSimbol24.12.201923.12.201920.12.201919.12.201918.12.2019
EuroEUR4.77944.77164.77364.77404.7773
Dolarul SUAUSD4.31684.30364.29514.28804.2911
Francul elvetianCHF4.39424.38834.37974.37344.3786
Lira sterlinaGBP5.58245.58745.60255.61685.6227
gramul de aurXAU206.9494205.4350203.9749203.2330204.0485
Dolarul australianAUD2.98502.97972.96292.94682.9406
Leva bulgareascaBGN2.44362.43972.44072.44092.4426
Dolarul canadianCAD3.27953.27333.27073.26863.2630
Coroana cehaCZK0.18760.18730.18760.18730.1875
Coroana danezaDKK0.63970.63860.63890.63890.6394
Lira egipteanaEGP0.26840.26840.26770.26770.2670
100 Forinti maghiari100HUF1.44281.44181.44461.44051.4449
100 Yeni japonezi100JPY3.94703.93443.92793.91503.9203
Leul moldovenescMDL0.24940.24890.24850.24870.2480
Coroana norvegianaNOK0.48250.48040.47920.47830.4750
Zlotul polonezPLN1.12131.12061.12031.11861.1205
Rubla rusescaRUB0.06960.06910.06910.06860.0685
Coroana suedezaSEK0.45770.45690.45700.45620.4567
Lira turceascaTRY0.72670.72550.72540.72400.7280
DSTXDR5.93915.92515.92045.91505.9209

Unde găsești cel mai bun curs valutar din 24 decembrie 2019

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
Akcenta4.76564.79434.30004.3345
Alpha Bank4.74804.80804.26654.3537
Banca Feroviara4.75004.82004.24604.3760
Banca Romaneasca4.75224.81924.28334.3403
Banca Transilvania4.70504.83004.24004.4000
Bank Leumi4.73914.82074.26524.3564
BCR4.70804.85304.22404.4040
BRD SocGen4.70604.85404.22104.3990
CEC4.74004.82004.26004.3600
Credit Agricole4.73004.82004.26004.3500
Credit Europe4.75004.83004.26004.3700
First Bank (Piraeus)4.72004.83004.25004.3600
GarantiBank4.74004.82004.27714.3580
IdeaBank4.75004.80104.27804.3490
ING4.71364.84744.23994.3953
Intesa Sanpaolo Bank4.72594.82164.25934.3494
Libra Bank4.72004.84004.26004.3800
OTP Bank4.71004.85004.22504.3950
PatriaBank4.73904.82304.24804.3760
ProCreditBank4.72554.83204.24904.3735
Raiffeisen Bank4.71614.84054.23994.3799
UniCredit4.72004.84004.22474.

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Ion Iliescu despre execuția rapidă a soților Ceaușescu: ”Decizia a fost corectă. Şi era unica soluţie pentru a ieşi din această dramă”

Gropile comune de la Timișoara. Agenția France-Presse își recunoaște exagerările din România

Radio Europa Liberă în timpul Revoluției din 1989. ”Fuga lui Ceaușescu am transmis-o în direct, urmărind televiziunea sovietică”

Despărțirea lor a șocat pe toată lumea, ce s-a întâmplat. „O altă familie de care ți-ai bătut joc”
PARTENERI - GSP.RO
Despărțirea lor a șocat pe toată lumea, ce s-a întâmplat. „O altă familie de care ți-ai bătut joc”
Aparatul din casă care consumă o energie electrică uriașă. Într-un minut consumă cât un bec cu led în 8 ore
Playtech.ro
Aparatul din casă care consumă o energie electrică uriașă. Într-un minut consumă cât un bec cu led în 8 ore
Maşina unei tinere mame, care a dispărut împreună cu cei doi copii acum 19 ani, a fost găsită în sfârşit într-un râu din SUA
Observatornews.ro
Maşina unei tinere mame, care a dispărut împreună cu cei doi copii acum 19 ani, a fost găsită în sfârşit într-un râu din SUA
Horoscop 17 octombrie 2021. Capricornii pot primi sugestii deosebit de valoroase, în timpul unor conversații obișnuite
HOROSCOP
Horoscop 17 octombrie 2021. Capricornii pot primi sugestii deosebit de valoroase, în timpul unor conversații obișnuite
Pedeapsa primită de șoferița care anul trecut a lovit intenţionat cu maşina un poliţist pe motocicletă și apoi a fugit. VIDEO
Știrileprotv.ro
Pedeapsa primită de șoferița care anul trecut a lovit intenţionat cu maşina un poliţist pe motocicletă și apoi a fugit. VIDEO
Frumoasa sportivă a ţării, şocată după ce şi-a făcut analizele. Ce rezultat a citit: "Homosexualitate, risc ridicat". "Diagnosticul" medicului a bulversat-o
Telekomsport
Frumoasa sportivă a ţării, şocată după ce şi-a făcut analizele. Ce rezultat a citit: "Homosexualitate, risc ridicat". "Diagnosticul" medicului a bulversat-o
Rebels with a cause @ELLE New Media Awards 2021
PUBLICITATE
Rebels with a cause @ELLE New Media Awards 2021