Mergi direct la conținut »
Curs valutar 24 decembrie 2019 | Euro și dolarul american au crescut în raport cu leul, înainte de Crăciun. Unde găsești cel mai bun curs
Știri România Libertatea > Ştiri > Știri România > Curs valutar 24 decembrie 2019 | Euro și dolarul american au crescut în raport cu leul, înainte de Crăciun. Unde găsești cel mai bun curs

Curs valutar 24 decembrie 2019 | Euro și dolarul american au crescut în raport cu leul, înainte de Crăciun. Unde găsești cel mai bun curs

Banca Națională a României (BNR) a afișat, marți, un curs de 4.7794 de lei pentru un euro, în creștere cu 78 de bani față de ziua precedentă.

De Ciprian Iana,

De asemenea, marți, leul a pierdut teren și în raport cu dolarul american și cu francul elvețian.

Astfel, un dolar american s-a apreciat în raport cu leul cu 132 de bani, ajungând la cursul de 4,3168 leu/dolar.

Și francul elvețian a înregistrat, marți, o creștere față de leu, cursul fiind stabilit la valoarea de 4,3942. Asta înseamnă că francul elvețian este mai scump față de ziua precedentă cu 59 de bani.

Curs valutar BNR 24 decembrie 2019

ValutaSimbol24.12.201923.12.201920.12.201919.12.201918.12.2019
EuroEUR4.77944.77164.77364.77404.7773
Dolarul SUAUSD4.31684.30364.29514.28804.2911
Francul elvetianCHF4.39424.38834.37974.37344.3786
Lira sterlinaGBP5.58245.58745.60255.61685.6227
gramul de aurXAU206.9494205.4350203.9749203.2330204.0485
Dolarul australianAUD2.98502.97972.96292.94682.9406
Leva bulgareascaBGN2.44362.43972.44072.44092.4426
Dolarul canadianCAD3.27953.27333.27073.26863.2630
Coroana cehaCZK0.18760.18730.18760.18730.1875
Coroana danezaDKK0.63970.63860.63890.63890.6394
Lira egipteanaEGP0.26840.26840.26770.26770.2670
100 Forinti maghiari100HUF1.44281.44181.44461.44051.4449
100 Yeni japonezi100JPY3.94703.93443.92793.91503.9203
Leul moldovenescMDL0.24940.24890.24850.24870.2480
Coroana norvegianaNOK0.48250.48040.47920.47830.4750
Zlotul polonezPLN1.12131.12061.12031.11861.1205
Rubla rusescaRUB0.06960.06910.06910.06860.0685
Coroana suedezaSEK0.45770.45690.45700.45620.4567
Lira turceascaTRY0.72670.72550.72540.72400.7280
DSTXDR5.93915.92515.92045.91505.9209

Unde găsești cel mai bun curs valutar din 24 decembrie 2019

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
Akcenta4.76564.79434.30004.3345
Alpha Bank4.74804.80804.26654.3537
Banca Feroviara4.75004.82004.24604.3760
Banca Romaneasca4.75224.81924.28334.3403
Banca Transilvania4.70504.83004.24004.4000
Bank Leumi4.73914.82074.26524.3564
BCR4.70804.85304.22404.4040
BRD SocGen4.70604.85404.22104.3990
CEC4.74004.82004.26004.3600
Credit Agricole4.73004.82004.26004.3500
Credit Europe4.75004.83004.26004.3700
First Bank (Piraeus)4.72004.83004.25004.3600
GarantiBank4.74004.82004.27714.3580
IdeaBank4.75004.80104.27804.3490
ING4.71364.84744.23994.3953
Intesa Sanpaolo Bank4.72594.82164.25934.3494
Libra Bank4.72004.84004.26004.3800
OTP Bank4.71004.85004.22504.3950
PatriaBank4.73904.82304.24804.3760
ProCreditBank4.72554.83204.24904.3735
Raiffeisen Bank4.71614.84054.23994.3799
UniCredit4.72004.84004.22474.

Sursa: banknews.ro

Close
Închide
  Close