Ajunși la fața locului, poliţiştii chemaţi să intervină au fost nevoiţi să tragă focuri de avertisment din cauza scandalului făcut de mai multe persoane, anunţă IPJ Teleorman.

„La faţa locului s-a deplasat o patrulă mixtă de ordine publică, iar în momentul în care a legitimat una dintre persoane, de sex masculin, aflată la adresa respectivă, aceasta, împreună cu alte 4-5 persoane, au devenit recalcitrante. Pentru aplanarea conflictului, au fost executate două focuri de avertisment în plan vertical de către unul din membrii patrulei”, a precizat IPJ Teleorman.

Polițiștii continuă cercetarea la locul incidentului pentru a stabili de la ce a pornit scandalul şi pentru a lua măsurile care se impun.  

FOTO: Hepta


Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.