Ziua de marţi a început cum nu se poate mai rău pentru Gigi Becali care a fost adus la tribunal. Mai întâi a fost evacuat din sala de judecată după ce a ridicat vocea la magistraţi, mai apoi duba care îl transporta la Penitenciarul Jilava a fost implicată într-un accident rutier, iar în final instanţa i-a respins contestaţia privind executarea pedepsei.
Toate acestea l-au copleşit pe finanţatorul Stelei care a izbucnit în lacrimi în celula sa. Omul de afaceri a fost devastat de refuzul judecătorilor şi a cedat nervos.
Cel care a vorbit despre clipele grele prin care trece fostul deputat PNL a fost Miron Cozma care susţine că a aflat despre ieşirea lui Gigi Becali de la alţi deţinuţi. Aceştia i-ar fi trimis mesaje fostului lider al ortacilor din Valea Jiului  şi i-au dezvăluit starea latifundiarului din Pipera.
„Am primit trei mesaje. Spun oamenii că Becali plânge în celulă şi că gardienii au vrut să-l scoată la cabinetul medical şi el a refuzat. Vă daţi seama cât de afectat e, omul s-a săturat de abuzuri”, a declarat Miron Cozma, la România TV.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.