Incendiu la Ministerul Justiției, în Capitală. Mai multe autospeciale de stingere a incendiilor s-au deplasat la fața locului, iar angajaţii au fost evacuaţi.

Incendiul a izbucnit la subsolul clădirii Ministerului Justiţiei. Nici o persoană nu a fost rănită.

Fumul degajat de incendiu s-a extins și spre clădirile instituțiilor aflate în apropierea Ministerului Justiției.

Reprezentanţi ai Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bucureşti-Ilfov au declarat, pentru Mediafax, că au luat foc mai multe pubele de gunoi, cu degajare mare de fum. Incendiul s-a extins la nivelul mai multor camere din subsolul Ministerului Justiţiei.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.