Un internaut pe nume Victor Pavliuc a făcut publice mai multe imagini de la un magazin de la o benzinărie din Cahul, Republica Moldova.

Imaginile au fost făcute în ziua de 15 ianuarie și surprind momentul în care o bătrână venită la magazin și-a lăsat galoșii la intrare, deși se pare că nimeni nu-i ceruse acest lucrur. Bătrâna și-a lăsat încălțămintea la intrare de teamă să nu facă mizerie în interiorul magazinului.

batrana1Icon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 4

Imaginile cu bătrânica au stârnit vii eacții din partea celor care le-au văzut și care au spus jos pălăria în fața bunului simț demonstrat de aceasta.

„Cineva râde, dar bătrânica dă semn de educație”, „educație și respect are această bătrânică”, „Respect, dar nu trebuia să se descalțe”, „Sărmanii noștri bătrâni”, „respect bătrânicii”, „Acest gest făcut de această bătrânică arată prezentului câtă educație și respect au avut oamenii din trecut și continuă să aibă. Să fie învățătură tuturor”, „Mare respect”, „rar așa oameni educați, jos pălăria”, au comentat internauții.


Citește și: Soția lui Adrian Daminescu, mesaj plin de durere la 15 ani de la moartea fostului partener de viață


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.