O simpla formalitateOaspetii au fost nepoliticosi inca din startul partidei. Era doar minutul 12 cand Unirea Urziceni deschidea scorul gratie reusitei lui lui Bilasco. Clujeanul Goga ar fi putut egala, insa veteranul Stelea s-a evidentiat la lovitura libera de la 20 de metri (29). Pentru a risipi orice emotie, baietii lui Dan Petrescu au facut 2-0 inainte de pauza, prin Galamaz, care a marcat cu capul din cornerul executat de Apostol in minutul 38. La reluare, gazdele s-au zbatut in zadar in fata unui adversar care si-a aparat interesul: obtinerea celor trei puncte. S-a incheiat 0-2, un scor care a lasat in urma sa un Cluj parasit pe ultimul loc al clasamentului si o Unirea cu ganduri la cupele europene.

Antrenor: Gheorghe Multescu
Schimbari: Bus (66 Suciu 4,5); Muresan (83 Iodi)

Antrenor: Dan Petrescu
Schimbari: C. Petre (79 Nicu); Onofras (86 Aldea)

Au arbitrat:  Alexandru Deaconu (Buucresti) 7, Ionica Onicas (Zalau) 7 si Mircea Toderici (Arad) 7

Au marcat: Bilasco (12), Galamaz (38)

Și-a pus o fustiță scurtă și s-a dus să-și surprindă soțul fotbalist la hotel. Șocul de care a avut parte. Pe cine a găsit acolo
GSP.RO
PRINSĂ în pădure cu AMANTUL! O celebră PREZENTATOARE de la noi și-a spulberat căsnicia și...
Afacerea cu care un român a dat lovitura. Vinde cu 100 de lei un litru şi nu face faţă cererii
Horoscop 18 mai 2022. Berbecii au nevoie de curaj, care îi poate ajuta să vadă problemele așa cum sunt, fără exagerări
Şocul poliţiştiştilor maghiari care au oprit o camionetă condusă de o româncă. Şoferiţa riscă 15 ani de închisoare
Josnic! Tânăra a primit 60.000 de euro pentru partida de amor filmată cu Djokovic: "M-am simţit umilită". El e idolul naţiunii