Doar fratele „cârcotaşului”, Paul Tecuceanu s-a prezentat azi în faţa instanţei şi a rămas uimit atunci când şi-a dat seama timp de un an şi jumătate a fost plimbat pe drumuri degeaba.
„De ce nu s-au gândit că nu pot judeca acest dosar fără dosarul medical pe care spitalul refuză să-l facă public, mai înainte. De ce m-au plimbat degeaba pe drumuri atâta timp?”, se întreabă pe bună dreptate Paul.
Toni a murit în ianuarie 2010, răpus de o bacterie pe care a luat-o din aparatele de ventilaţie de la spitalul Matei Balş din Capitală, care în acea perioadă era supra-aglomerat din pricina multitudinii de internări cauzate de gripa porcină.
La câteva luni de la moartea artistului, fratele şi tatăl acestuia au dat în judecată Institutul „Matei Balş” din Capitală şi pe medicul Adrian Streinu Cercel.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.