UPDATE, ora 20.37 – Băiețelul de șapte ani bolnav de autism, dispărut vineri după-amiază, în timp ce mama sa se odihnea după înmormântarea fiicei sale de 17 ani, a fost găsit la aproximativ doi kilometri de casă, pe malul râului Ramna.

Copilul este plin de noroi, însă la o primă vedere nu sunt probleme legate de starea lui de sănătate.

UPDATE/ Copilul de șapte ani cu autism, dispărut în Vrancea, a fost găsit. Mama lui se odihnea după înmormântarea fiicei/FOTO

Totuși, salvatorii au solicitat un medic să îl consulte pentru a se convinge că băiețelul este bine.


Știrea inițială:

Potrivit Inspectoratului Județean de Poliție Vrancea, polițiștii au fost anunțați despre dispariția unui băiețel de șapte ani, bolnav de autism, din localitatea Dumbrăveni.

UPDATE/ Copilul de șapte ani cu autism, dispărut în Vrancea, a fost găsit. Mama lui se odihnea după înmormântarea fiicei/FOTO

Primele informații arată că băiețelul a disprut în timp ce mama sa s-a odihnit o oră, după ce și-a înmormântat fiica în vârstă de 17 ani.

IPJ Vrancea informează că pentru găsirea băiețelului bolnav au fost mobilizate forțe din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi, Inspectoratului pentru Situații de Urgență și primăriei din localitate. Totodată, la căutări participă și alți localnici.

Potrivit sursei citate, au fost mobilizați 12 polițiști cu un câine de urmă, șapte jandarmi, șase pompieri de la ISU și zece voluntari.

Citește și: OPINIE / Doliu de Ziua Forțelor Aeriene Române. MIG-urile 21 și avioanele IAR 99 Șoim, consemnate la sol

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.