Nexus One (foto), dezvoltat de taiwanezii de la HTC, este un telefon de ultimă generaţie care va fi comercializat fără un abonament exclusiv la un anumit serviciu. Aparatul are ecran touchscreen şi este mai subţire ca un iPhone. Telefonul cântăreşte 130 de grame, are o grosime de 11.5 mm şi nu are nici măcar o tastă.

0-215030-highres_00000401980508.jpg

Conform producătorului, bateria lui Nexus One va rezista până la şapte zile timp de convorbire, sau cinci ore de navigat pe Internet. Primele pieţe pe care telefonul va putea fi cumpărat sunt Statele Unite, Regatul Unit al Marii Britanii, Singapore şi Hong Kong.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.