Tensiuni la cote maxime în cea de-a doua ediție a sezonului 9 Insula Iubirii, difuzată pe 22 iulie 2025. Naba Salem, Andreea Aurică și Maria Avram și-au aruncat priviri tăioase și replici acide la ceremonia specială a ispitelor, unde concurenții și-au aflat „soarta” pentru următoarele 21 de zile în Thailanda.

Totul a degenerat în momentul în care ispitele masculine și feminine au început să ofere ghirlande concurenților, gest care, deși simbolic, a fost interpretat ca o provocare directă.

„Acestea sunt ispitele, dragii mei! Le-ați admirat, le-ați aflat motivația și le-ați descoperit emoțiile. În această seară, pentru că nu s-a terminat, fiecare ispită va pune o ghirlandă aceleia, respectiv aceluia, dintre voi care i-a atras într-un fel sau altul atenția. O să încep cu fetele!”, a anunțat Radu Vâlcan.

insula iubirii 22 iulie 2025 (6)Icon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 7

Primele discuții tensionate la Insula iubirii 2025

Scânteile au apărut imediat ce Naba Salem i-a oferit o ghirlandă lui Marius Avram, soțul Mariei. Vizibil deranjată, concurenta și-a stăpânit cu greu emoțiile, iar tensiunea din privirea ei a spus totul.

„Am să aleg persoana cu care am rezonat din prima și cu care am discutat cel mai mult! (…) I-am pus ghirlanda și a vrut să mă pupe, mi-am dat seama prea târziu. Mai bine îl pupam să văd reacția Mariei”, a zis ea.

„A fost o interacțiune foarte plăcută, este o nebună! Râde foarte mult tot timpul, nu pot mi-o imaginez tristă”, a adăugat Marius Avram.

„Să nu cumva să plângi pe aici!”, a glumit Radu Vâlcan.

„De ce? Că nu eu îmi pierd bărbatul!”, a fost răspunsul ispitei feminine.

 „Nu aș lua o femeie ca Naba acasă! Nu este o femeie pe care să o iei de nevastă! Este o femeie de distracție. Îi plac femeile puțin mai finuțe!”.

„Gusturile se schimbă!”, i-a răspuns Naba Salem.

„Nu te întărâta! Nu te certa!”, i-a spus Bianca Dan colegei sale.

„Că tu ești vreo finețe!”, a zis o altă ispită feminină.

Situația a luat o turnură explozivă când Andreea Aurică a intrat și ea în vizorul Mariei. Între cele trei femei a izbucnit un adevărat război verbal, condimentat cu remarci ironice, tonuri ridicate și replici cu subînțeles.

„Mi-a tras o privire arogantă! Nu înțeleg de ce, ea știe mai bine! Nu e ce trebuie, oricum!”, a spus soția lui Marius Avram.

„E mai finuță?”, a întrebat-o Naba Salem pe Maria Avram.

„Nu, nicidecum. Aș spune că tu ai o atitudine prietenoasă pe când ea este foarte arogantă!”, a răspuns concurenta.

Marius Avram, soțul acesteia, a simțit nevoia să intervină în discuție: „Nu, nu mi s-a părut arogantă!”.

Ceremonia ghirlandelor, menită să aducă puțin farmec exotic și să detensioneze atmosfera, s-a transformat rapid într-un focar de conflicte. Se anunță un sezon plin de răsturnări de situație, gelozii și strategii periculoase în cel mai incendiar reality-show al verii.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.