Fotbalistul se va întoarce în România pe 14 iunie, pentru a fi prezent la reuniunea lotului echipei Petrolului Ploieşti, pe 16 iunie.
„Mi-am petrecut cea mai mare parte a timpului la plajă cu fetele, nu le mai văzusem de mult timp şi eram topit de dorul lor”, a declarat Mutu, pentru „Libertatea”.
Soţia fotbalistului de la Petrolul, Consuelo Mato Gomez, s-a născut în Republica Dominicană, la Santo Domingo. Ea are şapte fraţi şi mult timp a lucrat ca manechin. Consuelo şi Adrian Mutu s-au căsătorit în iulie 2005 şi au două fete: Adriana (născută în 2007) şi Maya Vega (născută în 2009).
Adrian Mutu a mai fost căsătorit cu Alexandra Dinu (între 2001-2003). Cei doi au împreună un băiat, Mario.
În vârstă de 35 de ani, Adrian Mutu a revenit în campionatul românesc la începutul acestui an, semnând un contract cu Petrolul Ploieşti pe un sezon şi jumătate.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.