02-Mitu-plange.jpgIcon photoVEZI  GALERIA  FOTOPOZA 1 / 5

Jucătoarea de tenis Andreea Mitu (23 de ani, locul 78 WTA) a plâns în timpul meciului pierdut, vineri după-amiază, în sferturile de finală ale turneului BRD Bucharest Open, găzduit de Arenele BNR din Capitală.

Andreea Mitu a început foarte bine partida împotriva Monicăi Niculescu (27 de ani, locul 41 WTA), adjudecându-și primul set cu 6-4. Ulterior, lucrurile n-au mai mers cum își dorea simpatica jucătoare. Adversara ei a defilat în setul secund (6-0) și s-a impus lejer și în decisiv (6-2), calificându-se în semifinale după două ore și șase minute de joc.

Din cauza faptului că nu-i ieșea deloc jocul, Adreea Mitu a avut o izbucnire nervoasă în timpul unei pauze. Sportiva a început să plângă și, pentru că nu și-a putut stăpâni lacrimile, și-a acoperit fața cu prosopul. Andreea s-a liniștit în cele din urmă și datorită discuției cu antrenorul ei, dar n-a reușit să întoarcă soarta partidei.

La ce clinică s-a tratat de COVID Anamaria Prodan și ce tratament a luat: „Am urmat schema asta pe care medicii lui...
GEST FABULOS făcut de Monica Gabor pentru Irinel Columbeanu după ce acesta a ajuns sărac lipit
PARTENERI - PLAYTECH
Horoscop 6 decembrie 2020. Scorpionii caută contexte să iasă în evidență prin calitățile lor cele mai frumoase
Ţara din Europa unde oamenii nu vor mai avea voie să iasă din casă în week-end, după ce vineri s-a înregistrat un bilanţ record
ŞOC! Băiatul care a prevestit pandemia anunţă o nouă TRAGEDIE pentru omenire. Ce urmează să se întâmple între decembrie 2020 şi martie 2021