UPDATE. Chiricheș s-a accidentat grav. A acuzat probleme mari la umăr și a fost schimbat. Căpitanul naționalei s-a pregătit separat luni. Staff-ul medical al clubului i-a oferit primul ajutor la vestiare, pentru ca fundaşul central să fie refăcut până la partida cu Benevento, de duminica viitoare.

Potrivit ediţiei napolitane a cotidianului La Repubblica, ”problema la umăr persistă: recidiva suferită duminică nu trebuie subevaluată şi nu e exclusă o intervenţie chirugicală pentru a rezolva definitiv problema.

Timpul de recuperare ar fi de circa două luni şi jumătate, astfel că trebuie evaluat bine dacă intervenţia este necesară sau poate fi amânată pentru luna decembrie. Va depinde în principal de senzaţiile pe care le va avea în continuare Chiricheş”.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.