Un jucător a încercat o „scăriță”, dar i-a ieșit un soi de pasă la portar, pe care acesta n-a putut s-o rețină.

Cea mai ciudată execuție a unui penalty! A vrut să dea ”scăriță”, dar mingea abia s-a scurs în plasă

Torsten Mattuschka (36 de ani) a executat un penalty în minutul 54 al partidei dintre Altglienicke și Lokomotive Leipzig, din Liga 3 a Germaniei. Veteranul Mattuschka a tras ușor, pe centrul porții, iar mingea a țopăit până în poartă.

Portarul apucase să plonjeze în dreapta și s-a întors, dar n-a mai apucat să prindă mingea care de abia a depășit linia porții.

Meciul disputat pe stadionul „Friedrich Ludwig Jahn” din Berlin, în fața a 832 de spectatori, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, oaspeții egalând în minutul 90.

Un alt moment incredibil s-a petrecut nu cu mult timp în urmă într-un meci dintr-o ligă inferioară a Elveției.