CSMB, care îşi cunoştea deja locul şi adversara din sferturi, a obţinut o victorie fără emoţii, după o repriză secundă mai bună.

Cristina Neagu a fost din nou cea mai bună jucătoare a ”tigroaicelor”, cu 10 goluri, Andrea Lekic, Elizabeth Omoregie, Carmen Martin, Itana Grbic, Dragana Cvijic au marcat câte 3 goluri, Gabriela Perianu, Crina Pintea şi Denisa Dedu (portar) au înscris câte un gol.

Pentru nordice au marcat Henny Ella Reistad, Vilde Kaurin Jonassen, Carolina Martene Miranda Morais, câte 4 goluri, Silje Katrine Waade 3, Heidi Loke 3, June Andenaes 2, Marta Tomac 1, Sunniva Amalie Naes Andersen 1.

Meciul a fost arbitrat de croaţii Davor şi Zoran Loncar, iar delegat EHF a fost ucraineanul Viktor Konopliastîi.

În alt meci, Rostov pe Don a învins-o pe FTC-Rail Cargo Hungaria cu 29-26. Duminică se va juca ultimul meci din grupă, Team Esbjerg – Metz Handball, notează Agerpres.

Metz Handball a câştigat grupa, cu 13 puncte, iar în sferturi o va înfrunta pe SCM Râmnicu Vâlcea.

Pe locul secund se află Rostov pe Don, 13 puncte, Team Esbjerg e a treia, 11 puncte, CSM Bucureşti a încheiat pe patru, cu 11 puncte, FTC-Rail Cargo Hungaria s-a clasat pe cinci, cu 5 puncte, iar Vipers Kristiansand a terminat pe ultimul loc, cu 5 puncte.

Citeşte şi:

Băiatul de 16 ani din Timișoara infectat cu coronavirus s-a vindecat și a fost externat

Cluburile din Serie A vor suferi pierderi financiare uriașe, din cauza coronavirusului

Doi copii mici și o femeie, loviți pe trotuar de o mașină, în Ploiești

Anamaria Prodan, comunicat ciudat după ce Reghecampf a apărut cu iubita nouă: „Greșelile lui sunt omenești”
Ce se va întâmpla cu Reghe și iubita lui, în viitorul apropiat. O femeie celebră a dezvăluit tot
S-a apucat de videochat la 20 de ani. Reacția mamei după ce vecinii au aflat și i-au zis "Uite-o pe Miruna, e dezbrăcată"
Horoscop 19 octombrie 2021. Scorpionii trebuie să iasă din propria minte, cea care acum le condiționează deciziile
Doi tineri bolnavi de Covid-19 au murit în curtea spitalului din Craiova. Nu aveau comorbidități
Frumoasa sportivă a ţării, şocată după ce şi-a făcut analizele. Ce rezultat a citit: "Homosexualitate, risc ridicat". "Diagnosticul" medicului a bulversat-o