Gabi Torje. A fost titular în Konyaspor – Balikesirspor (1-0 la pauză, 2-0 final). Unicul gol al primei părți a fost realizat chiar de român, cu o execuţie senzaţională de la marginea careului de 16 metri. Celălalt tricolor de la Konyaspor, Ciprian Marica, nu joacă, fiind accidentat. Atacantul a dat o fugă până în Germania, pentru a se ”căuta” la medicul celor de la Schalke.

Bogdan Stancu a deschis scorul pentru Genclerbirligi în minutul 19 al partidei cu Bursaspor, scor 1-2, din etapa a doua a campionatului Turciei. Bursaspor este fosta echipă a lui Gică Hagi şi actuala formaţie a lui Senol Gunes, ex-selecţionerul Turciei.

Atacantul român a primit cartonaş galben în minutul 45. Stancu este principala soluţie pentru Victor Piţurcă în partida cu Ungaria, din preliminariile Campionatului European 2016, în condiţiile în care Ciprian Marica este suspendat.

Liviu Antal a debutat la Genclerbirligi, după ce l-a înlocuit în minutul 67 pe Kocer.

Alexandru Maxim l-a înlocuit la VBF Stuttgart pe  Moritz Leitner, un puşti de 18 ani, în partida pierdută în deplasare cu Bayern Munchen, scor 0-2.

alexandru maxim

Răzvan Raţ a fost titular în partida PAOK Salonic – Niki Volos 3-0.

George Ţucudean a fost titular pentru Charlton în victoria cu Watford (1-0). Românul a fost înlocuit în minutul 56 cu Morrison.

Vlad Chiricheş, din nou titular în Premier League

Fostul jucător al Stelei, Vlad Chiricheş, a fost titularizat la Tottenham în deplasarea de la Sunderland, din etapa a 4-a, acesta fiind prima partidă pe care fundaşul român o bifează în acest sezon din Premier League. Partida s-a terminat la egalitate, 2-2, golurile lui Tottenham fiind înscrise de Chadli şi Eriksen, în timp ce pentru Sunderland au marcat Johnson şi Keane din penalty.

Gardoş a debutat la Southampton

Florin Gardoş a debutat şi el în Premier League pentru Southampton, în victoria împotriva lui Newcastle (4-0). Românul a fost introdus pe teren în minutul 89.

Adrian Scarlatache a fost integralist la înfrângerea lui Khazar Lankaran în faţa lui Neftci (0-1).

Adi Hădean, scandalizat: „E un fel de nutreț livrabil, cu sare și monoglutamat” | Ce l-a scos din sărite: „Mizerii la 39 de lei”
BOMBĂ! Reghecampf, DAT DE GOL de presa din Germania! S-au aflat, în sfârșit, dedesubturile mariajului cu Anamaria Prodan
Șofer prins pe o stradă din Galați cu o alcoolemie record: 3,66 mg/l alcool pur în aerul expirat
Horoscop 31 iulie 2021. Peștii au nevoie de un punct de sprijin, ca să se poată echilibra mai ușor
S-a descoperit secretul celor care trăiesc peste 100 de ani. Incredibil ce au descoperit medicii în organismul lor
Crimă înfiorătoare. Frumoasa din reclame TV, găsită pe marginea drumului împuşcată de 18 ori. Criminalul, un şofer de TIR
(Publicitate) BestSecret - Super-oferte la haine și accesorii. Reduceri de până la 80%