Băiatul rău al fotbalului britanic nu se cumințește. Încă o noapte nebună pentru Gazza, care s-a ales cu un traumatism cranian produs în urmca unei căderi pe scările unui hotel din Londra. Totul după o luptă violentă, care a lăsat urme.

Paul Gascoigne, 49 anni. AP

Paul Gascoigne are 49 de ani, dar mintea unui puști teribilist. Fostul internațional englez a ajuns la spital, după ce a căzut pe scările unui hotel londonez. 

El ar fi adresat insulte rasiste în direcția unor persoane prezente în hotel și ar fi azvârlit în direcția acestora cu bancnote, potrivit martorilor oculari care s-au ”spovedit” ulterior presei.

Gascoigne era vizibil beat, dar Terry Baker, purtătorul lui de cuvânt, a dat asigurări că Gazza nu a fost arestat, ci se reface într-un spital din Londra.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.