În postul Crăciunului, Emil Săndoi merge cu Steaua: "E principala candidată la titlu şi în acest an!"
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

În postul Crăciunului, Emil Săndoi merge cu Steaua: „E principala candidată la titlu şi în acest an!”

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Duminică, 06 decembrie 2015, 23:21

Steaua a câştigat meciul cu CSU Craiova, scor 2-0, datorită evoluţiei excelente din ultimele zece minute ale trupei lui Laurenţiu Reghecampf.

Acest lucru i-a lăsat un gust amar tehnicianului formaţiei oltene, Emil Săndoi.”Sunt nemulţumit de ultimele zece minute ale meciului. Stăteam bine pe teren, dar am luat un gol de la 35 de metri. A fost momentul cheie. Dacă eram puţin mai responsabili, nu pierdeam. Am avut ocazia să dăm lovitura la 0-0, dar n-am ştiut să profităm de o fază din partea secundă în care am scăpat doi la unu. Dacă dădeam gol atunci, alta era soarta partidei”, a declarat, la DolceSport, Emil Săndoi.

Tehnicianul formaţiei CSU Craiova a continuat, lăudând adversara pe care a întâlnit-o la Piteşti: „Steaua a făcut o partidă bună, a meritat victoria. Ea este principala candidată la titlu şi în acest an. Noi am suferit la construcţie. Avem probleme de lot de la începutul campionatului. La pauză am avut o discuţie cu arbitrul pentru că mi s-.a părut că la toate fazele fixe steliştii au fost prea montaţi, iar Bălgrădean a ieşit şifonat din ele”.

FOTO Noua cucerire a lui Ion Ion Țiriac e amețitoare! Cu ce star se iubește, după Ileana Lazariuc
Cine e soția multimilionarului român acuzat că a vrut să o ÎNECE la Mamaia. E fosta iubită a unui cântăreț celebru
Horoscop 15 august 2020. Racii primesc propuneri dintre cele mai îndrăznețe, dar nu de asta au nevoie