Raul Rusescu a spart gheaţa, reuşind în meciul Osmanlîspor – Kırklarelispor, scor 3-0, să marcheze primele sale goluri în 2017.

Raul Rusesecu a marcat pentru 2-0, în minutul 45 şi a închis tabela la 3-0, în minutul 65. Scorul fusese deschis de mijlocaşul Adrien Regattin, în minutul 12.

În urma acestui rezultat, Osmanîspor s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Turciei.

Nu acelaşi lucru l-a reuşit însă şi Bursaspor. Cu toate că a câştigat meciul disputat în deplasare cu Umraniyespor, Bursaspor a ratat calificarea în „optimile” Cupei Turciei.

Bogdan Stancu a jucat o repriză

Bogdan Stancu, atacant care a fost transferat la Bursaspor în urmă cu o săptămână, a fost introdus pe teren imediat după pauză, în minutul 46.

Bogdan Stancu s-a transferat la Bursaspor. Tricolorul a pozat optimist în tricoul noii sale echipe

Internaţionalul român a avut şansa să dubleze avantajul echipei sale, însă Bogdan Stancu a ratat în minutul 90+2 o lovitură de la 11!

La acea fază, mingea şutată de Bogdan Stancu de la punctul cu var a lovit bara! Unicul gol al partidei a fost marcat de Mert Ornek, în minutul 76.

Povestea incredibilă a voleibalistului care a crezut timp de 15 ani că e iubitul unui fotomodel. Lumea lui s-a năruit când a aflat adevărul
BOMBĂ! Ce se întâmplă cu pandemia de covid-19 din ianuarie 2022. Streinu-Cercel face anunțul momentului
A murit după ce în spitalul în care a lucrat 40 de ani ca asistentă i s-ar fi pus diagnosticul greşit. "Aţi venit pentru durere de gât?"
Horoscop 4 decembrie 2021. Balanțele au energie cât să mai dea și altora, dar ca să obțină și rezultate, e nevoie de disciplină
Toate țările trebuie să se pregătească pentru valul de infectări cu Omicron. Anunțul făcut de OMS
Marea campioană a ţării, la petrecerile cu alcool şi relaţii intime la Jocurile Olimpice! Moment fără precedent dezvăluit în satul olimpic