SCM Craiova, revenire senzațională în liga feminină. Oltencele fierbinți sunt de neoprit
Sport Libertatea > Sport

De Petre Dobrescu,

SCM Craiova e de neoprit în acest moment. Oltencele au bifat încă un succes, al 10-lea în 11 partide, 23-21 în deplasarea de la Deva, într-un meci în care au revenit după pauză.

Jucătoarele din Bănie au evoluat foarte slab în prima parte, 15-9 pentru gazde, dar au revenit miraculos în a doua repriză. Cu părtărița Ionica Munteanu în zi mare, echipa craioveană s-a apropiat treptat și a egalat în minutul 57, la 21, și  apoi a dat lovitura de grație în finalul partidei.

CSM Cetate Deva – SCM Craiova 21-23 (15-9)
CSM Cetate Deva: Cartaș 7 goluri, Petrinja 6, Krnic 4, Din 4
SCM Craiova: Pîrvuț 5 goluri, Ianași 4, Tănăsie 4, Eidem 3, Șelaru 1, Zamfirescu 1, Lazarin 1, Apipie 1, Florică 1, Tomescu 1, Cioaric 1

Raluca și Walter Zenga divorțează după 17 ani de relație? Care ar fi motivul despărțirii
Cum arată și cu ce se ocupă Izabela Duduianu, fiica lui Emi Pian. Mulți se tem de ea
Horoscop 7 august 2020. Balanțele se bucură de mai multă apreciere din partea superiorilor