Tottenham a învins Arsenal în derby-ul Londrei! Chiricheș nu a fost în lotul gazdelor / VIDEO
Sport Libertatea > Sport

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Sâmbătă, 07 februarie 2015, 17:07

Tottenham Hotspur a învins pe Arsenal cu 2-1, în derby-ul nordului Londrei, în etapa a 24-a din Premier League.

Fără Vlad Chiricheș, care nu a fost inclus nici măcar în lot de Mauricio Pochettino, Spurs au fost conduși după doar 11 minute de joc, prin germanul Mesut Ozil.

Harry Kane a fost eroul gazdelor. Mai întâi, a egalat în minutul 56, profitând de greșeala portarului Ospina, care a respins mingea în fața porții. Apoi, a adus victoria pentru Tottenham, în minutul 86, după ce a trimis cu efect o lovitură de cap.

Tottenham: Lloris – Walker, Dier, Vertonghen, Rose – Bentaleb, Mason (90+5 Paulinho) – Lamela (90 Stambouli), Dembele (75 Chadli), Eriksen – Kane

Antrenor: Mauricio Pochettino

Arsenal: Ospina – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Coquelin (89 Akpom), Ramsey – Wellbeck (78 Walcott), Cazorla (68 Rosicky), Ozil – Giroud

Antrenor: Arsene Wenger