"Tunarul" Florin Andone. Atacantul român, încă două goluri pentru Cordoba
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

„Tunarul” Florin Andone. Atacantul român, încă două goluri pentru Cordoba

De Ciprian Iana, . Ultimul update Duminică, 22 mai 2016, 08:52

Selecţionerul Anghel Iordănescu a primit, sâmbătă, veşti excelente din Spania.

Atacantul Florin Andone, aflat în lotul lărgit al României pentru turneul final al Campionatului European din Franţa, a reuşit să marcheze două goluri în meciul pe care echipa sa, Cordoba, l-a câştigat, scor 3-1, pe propriul teren, cu Elche, în etapa a 39-a din liga a doua spaniolă.

Florin Andone a marcat primul gol în minutul 28, cu o reluare din întoarcere, la colţul lung, iar cel de-al doilea în prelungiri, din penalty. În plus, în minutul 42 a trimis balonul în bară! Cu aceste două reuşite, Florin Andone este pe primul loc în topul golgheterilor, la egalitate cu Sergio Leon (Elche).

Cu această victorie, Cordoba este pe locul 9, cu 58 de puncte, la o „lungime” în spatele ultimei echipe care merge la barajul de promovare în prima ligă spaniolă, Girona.

La 70 de ani are un succes nebun la femei tinere și frumoase. Ultima cucerire are 24 de ani și e superbă
Oamenii care au grupa aceasta de sânge nu vin de pe Pământ. Cercetătorii au aflat asta
Horoscop 3 august 2020. Gemenii intră în conflicte cu cei din anturajul apropiat sau cu persoane necunoscute