VIDEO RAR / Meci nebun în Cupa Ligii Angliei! 30 de penalty-uri la partida Liverpool - Middlesbrough
Sport Libertatea > Sport

VIDEO RAR / Meci nebun în Cupa Ligii Angliei! 30 de penalty-uri la partida Liverpool – Middlesbrough

De Petre Dobrescu,

Spectacol de zile mari pe Anfield, în Cupa Ligii Angliei, oferit de Liverpool şi Middlesbrough. Plecaţi ca mari favoriţi, ”cormoranii” au avut probleme mari cu Boro” - coşmarul din 2006 al Stelei, în Cupa UEFA.

Liverpool a intrat în avantaj la pauză, 1-0, graţie golului marcat în minutul 10 de debutantului Rossiter (17 ani). Oaspeţii au egalat în minutul 62 prin Reach şi au trimis meciul în prelungiri.

Suso a readus-o pe Liverpool în avantaj (109), însă Bambord a restabilit egalitatea.

Nebunia a început cu adevărat la executarea loviturilor de departajare.

După 30 de penalty-uri executate, Liverpool s-a impus cu 14-13 şi s-a calificat mai departe.

Printre marcatorii de la punctul cu var s-au numărat şi cei doi portari Mignolet şi Blackman.

Înregistrare interzisă minorilor cu Anamaria Prodan, pe cine a amenințat. Atenție, limbaj trivial