Decizia a fost luată de Judecătoria Beclean, care a admis propunerea formulată de Parchet în cadrul dosarului penal de violenţă în familie deschis pe numele bărbatului.

Potrivit informaţiilor postate pe portalul instanţelor de judecată, tânărul nu are antecedente penale.

Agresiunea a avut loc miercuri 4 august, în comuna Sânmihaiu de Câmpie, Bistrița-Năsăud, iar băiatul de doar un an și jumătate a fost dus de urgență la spital. În scurt timp, copilul a intrat în comă, iar medicii l-au operat de urgență.

Copilul are nevoie de cel puțin 40- 45 de zile de recuperare.

Mama copilului a postat pe paginile de socializare un filmuleț cu cel mic plin de vânătăi.

Femeia din Bacău s-a mutat de câteva zile în comuna bistrițeană alături de iubitul ei. Acesta a fost căsătorit de mai multe ori și are copii cu mai multe femei, scrie publicația Bistrițeanul.

Deși localnicii îl văd vinovat pe iubitul femeii, bărbatul a negat acest lucru.

În urma incidentului, s-a sesizat și Protecția Copilului, care a deschis o anchetă în acest caz.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.