Mergi direct la conținut »
Curs valutar 14 ianuarie 2020  | Leul s-a depreciat în raport cu euro, dar crește în raport cu dolarul american. Unde găsim cel mai bun curs
Știri România Libertatea > Ştiri > Știri România > Curs valutar 14 ianuarie 2020 | Leul s-a depreciat în raport cu euro, dar crește în raport cu dolarul american. Unde găsim cel mai bun curs

Curs valutar 14 ianuarie 2020 | Leul s-a depreciat în raport cu euro, dar crește în raport cu dolarul american. Unde găsim cel mai bun curs

Banca Națională a României (BNR) a anunțat, marți, un curs de referință de 4,7794 lei/euro, în apreciere comparativ cu şedinţa anterioară, când euro a fost cotat la 4,7791 lei. În schimb, moneda națională s-a apreciat în raport cu dolarul american, Banca Națională a României anunţând un curs de 4,2928 lei, comparativ cu valoarea de 4,2993 de lei anunțată în şedinţa de luni.

De Ciprian Iana,

Leul a avut o zi proastă în faţa francului elveţian, cotat la 4,4309 lei, faţă de cotaţia de 4,4192 de lei/franc din şedinţa precedentă.

De asemenea, leul s-a întărit faţă de lira sterlină, care a fost cotată de BNR la 5,5717 lei, faţă de 5,5821 de lei în şedinţa precedentă.

Curs valutar BNR din 14 ianuarie 2020

ValutaSimbol14.01.202013.01.202010.01.202009.01.202008.01.2020
EuroEUR4.77944.77914.77954.77744.7776
Dolarul SUAUSD4.29284.29934.30884.30014.2923
Francul elvetianCHF4.43094.41924.41754.41604.4161
Lira sterlinaGBP5.57175.58215.62795.60635.6356
gramul de aurXAU213.2826214.3755214.5417214.0005218.2474
Dolarul australianAUD2.96002.96472.96242.95072.9483
Leva bulgareascaBGN2.44362.44352.44372.44262.4427
Dolarul canadianCAD3.28473.29173.29563.29503.2993
Coroana cehaCZK0.18960.18920.18920.18920.1891
Coroana danezaDKK0.63950.63950.63950.63930.6393
Lira egipteanaEGP0.27060.27010.26940.26950.2667
100 Forinti maghiari100HUF1.43421.42661.43201.43851.4430
100 Yeni japonezi100JPY3.90113.91263.93003.92993.9530
Leul moldovenescMDL0.24740.24860.24940.24910.2486
Coroana norvegianaNOK0.48240.48220.48410.48420.4844
Zlotul polonezPLN1.13191.12711.12531.12521.1259
Rubla rusescaRUB0.07000.07030.07030.07030.0693
Coroana suedezaSEK0.45370.45120.45300.45400.4543
Lira turceascaTRY0.72870.73370.73410.73150.7206
DSTXDR5.92665.93255.94305.93295.9317

Unde găsești cel mai bun curs valutar din 14 ianuarie 2019

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
Akcenta4.76564.79424.27944.3138
Alpha Bank4.75004.81004.25224.3394
Banca Feroviara4.74904.81904.22504.3550
Banca Romaneasca4.75124.81824.26114.3181
Banca Transilvania4.70504.83004.22004.3800
Bank Leumi4.73684.81834.24364.3335
BCR4.70604.85104.20004.3800
BRD SocGen4.70404.85204.20104.3770
CEC4.73004.81004.24004.3400
Credit Agricole4.73004.82004.24004.3300
Credit Europe4.74004.82004.23004.3500
First Bank (Piraeus)4.72004.83004.24004.3500
GarantiBank4.73934.81934.25464.3351
IdeaBank4.74804.80304.25604.3320
ING4.71314.84694.21974.3743
Intesa Sanpaolo Bank4.72874.81904.24164.3268
Libra Bank4.72004.84004.24004.3600
OTP Bank4.71004.85004.21504.3850
PatriaBank4.73654.82054.22554.3535
ProCreditBank4.72604.83204.23504.3590
Raiffeisen Bank4.71724.84184.22364.3636
UniCredit4.72004.84004.20334.3749


Sursa: banknews.ro

Close
Închide
  Close