Leul a avut o zi proastă în faţa francului elveţian, cotat la 4,4309 lei, faţă de cotaţia de 4,4192 de lei/franc din şedinţa precedentă.

De asemenea, leul s-a întărit faţă de lira sterlină, care a fost cotată de BNR la 5,5717 lei, faţă de 5,5821 de lei în şedinţa precedentă.

Curs valutar BNR din 14 ianuarie 2020

ValutaSimbol14.01.202013.01.202010.01.202009.01.202008.01.2020
EuroEUR4.77944.77914.77954.77744.7776
Dolarul SUAUSD4.29284.29934.30884.30014.2923
Francul elvetianCHF4.43094.41924.41754.41604.4161
Lira sterlinaGBP5.57175.58215.62795.60635.6356
gramul de aurXAU213.2826214.3755214.5417214.0005218.2474
Dolarul australianAUD2.96002.96472.96242.95072.9483
Leva bulgareascaBGN2.44362.44352.44372.44262.4427
Dolarul canadianCAD3.28473.29173.29563.29503.2993
Coroana cehaCZK0.18960.18920.18920.18920.1891
Coroana danezaDKK0.63950.63950.63950.63930.6393
Lira egipteanaEGP0.27060.27010.26940.26950.2667
100 Forinti maghiari100HUF1.43421.42661.43201.43851.4430
100 Yeni japonezi100JPY3.90113.91263.93003.92993.9530
Leul moldovenescMDL0.24740.24860.24940.24910.2486
Coroana norvegianaNOK0.48240.48220.48410.48420.4844
Zlotul polonezPLN1.13191.12711.12531.12521.1259
Rubla rusescaRUB0.07000.07030.07030.07030.0693
Coroana suedezaSEK0.45370.45120.45300.45400.4543
Lira turceascaTRY0.72870.73370.73410.73150.7206
DSTXDR5.92665.93255.94305.93295.9317

Unde găsești cel mai bun curs valutar din 14 ianuarie 2019

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
Akcenta4.76564.79424.27944.3138
Alpha Bank4.75004.81004.25224.3394
Banca Feroviara4.74904.81904.22504.3550
Banca Romaneasca4.75124.81824.26114.3181
Banca Transilvania4.70504.83004.22004.3800
Bank Leumi4.73684.81834.24364.3335
BCR4.70604.85104.20004.3800
BRD SocGen4.70404.85204.20104.3770
CEC4.73004.81004.24004.3400
Credit Agricole4.73004.82004.24004.3300
Credit Europe4.74004.82004.23004.3500
First Bank (Piraeus)4.72004.83004.24004.3500
GarantiBank4.73934.81934.25464.3351
IdeaBank4.74804.80304.25604.3320
ING4.71314.84694.21974.3743
Intesa Sanpaolo Bank4.72874.81904.24164.3268
Libra Bank4.72004.84004.24004.3600
OTP Bank4.71004.85004.21504.3850
PatriaBank4.73654.82054.22554.3535
ProCreditBank4.72604.83204.23504.3590
Raiffeisen Bank4.71724.84184.22364.3636
UniCredit4.72004.84004.20334.3749


Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Cum își cheltuiește banii Cristiano Rolando, fotbalist care a câștigat 109 milioane de dolari doar în 2019

Șeful IGSU, Dan Iamandi, despre faptul că are soția angajată la ISU Iași: ”N-aș privi-o ca o vulnerabilitate”

Aproape 1.000 de monede spaniole, poloneze, turcești și românești, descoperite în Dâmbovița. Din ce perioada este comoara

„Mă ațâța degeaba, dar ce mi-a propus azi e prea mult” » O actriță, dezvăluiri spectaculoase despre o aventură cu „cel mai frumos bărbat”
PARTENERI - GSP.RO
„Mă ațâța degeaba, dar ce mi-a propus azi e prea mult” » O actriță, dezvăluiri spectaculoase despre o aventură cu „cel mai frumos bărbat”
Cine este de fapt amanta lui Reghe. Detalii BOMBĂ au ieșit la iveală! Cadouri extravagante și...
Playtech.ro
Cine este de fapt amanta lui Reghe. Detalii BOMBĂ au ieșit la iveală! Cadouri extravagante și...
ANIMAȚIE GRAFICĂ: Cum s-a produs explozia de la nunta din Dolj. Prietenul mirilor, lovit de un proiectil, e în stare gravă: "A fost pur şi simplu o grenadă!"
Observatornews.ro
ANIMAȚIE GRAFICĂ: Cum s-a produs explozia de la nunta din Dolj. Prietenul mirilor, lovit de un proiectil, e în stare gravă: "A fost pur şi simplu o grenadă!"
Horoscop 30 iulie 2021. Săgetătorii scot la lumină anumite adevăruri, unele dintre ele foarte dureroase
HOROSCOP
Horoscop 30 iulie 2021. Săgetătorii scot la lumină anumite adevăruri, unele dintre ele foarte dureroase
Milionarul lăsat pieton de Poliția Locală Constanța. I-au ridicat bolidul Ferrari parcat neregulamentar
Știrileprotv.ro
Milionarul lăsat pieton de Poliția Locală Constanța. I-au ridicat bolidul Ferrari parcat neregulamentar
Crimă înfiorătoare. Frumoasa din reclame TV, găsită pe marginea drumului împuşcată de 18 ori. Criminalul, un şofer de TIR
Telekomsport
Crimă înfiorătoare. Frumoasa din reclame TV, găsită pe marginea drumului împuşcată de 18 ori. Criminalul, un şofer de TIR
(Publicitate) BestSecret - Super-oferte la haine și accesorii. Reduceri de până la 80%
PUBLICITATE
(Publicitate) BestSecret - Super-oferte la haine și accesorii. Reduceri de până la 80%