De asemenea, leul s-a depreciat în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a crescut de la 4,4133 lei, miercuri, la 4,4163 lei, joi.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a pierdut teren, de la valoarea de 4,5646 lei, miercuri, la 4,5682 lei, joi.

Curs valutar BNR din 2 aprilie 2020

ValutaSimbol02.04.202001.04.202031.03.202030.03.202027.03.2020
EuroEUR4.82884.82464.82544.82974.8332
Dolarul SUAUSD4.41634.41334.39834.36374.3890
Francul elvetianCHF4.56824.56464.56074.56564.5616
Lira sterlinaGBP5.49665.45495.42305.40965.3759
gramul de aurXAU225.8515226.3166227.3269227.5171228.9056
Dolarul australianAUD2.69462.67762.69732.68262.6686
Leva bulgareascaBGN2.46902.46682.46722.46942.4712
Dolarul canadianCAD3.12853.09763.09013.09503.1169
Coroana cehaCZK0.17590.17640.17660.17720.1776
Coroana danezaDKK0.64680.64620.64610.64680.6477
Lira egipteanaEGP0.28040.28020.27930.27660.2787
100 Forinti maghiari100HUF1.34381.32061.34621.35031.3656
100 Yeni japonezi100JPY4.11594.10054.05534.04874.0357
Leul moldovenescMDL0.24060.24170.23990.24260.2444
Coroana norvegianaNOK0.42750.42420.41910.41120.4163
Zlotul polonezPLN1.05531.05491.06141.06501.0656
Rubla rusescaRUB0.05640.05590.05620.05490.0563
Coroana suedezaSEK0.44160.44070.43580.43700.4398
Lira turceascaTRY0.66230.66320.66920.66980.6816
DSTXDR6.03516.02596.00735.98245.9979

Unde găsești cel mai bun curs din 2 aprilie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.81034.84894.39594.4383
Alpha Bank4.77604.94604.32864.4981
Banca Feroviara4.76404.91404.33054.5005
Banca Romaneasca4.78304.93304.35574.5357
Banca Transilvania4.77004.91004.32004.5300
Bank Leumi4.78044.88284.32054.5083
BCR4.76004.90504.32804.5080
BRD SocGen4.75804.90804.32304.5050
CEC4.79004.87004.36004.4600
Credit Agricole4.79004.88004.37004.4600
Credit Europe4.79004.88004.36004.4800
First Bank (Piraeus)4.77004.88004.36004.4700
GarantiBank4.78954.86954.37644.4584
IdeaBank4.78304.89804.37004.5000
ING4.76264.89784.33814.4971
Intesa Sanpaolo Bank4.77824.87184.36594.4549
Libra Bank4.79504.92504.36504.5150
OTP Bank4.76004.90004.33504.5050
PatriaBank4.79104.87504.35154.4795
ProCreditBank4.77004.88804.35604.4935
Raiffeisen Bank4.76754.89164.34564.4856
UniCredit4.77004.89004.32414.5006

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

”Dacă există probleme, trageți pentru a ucide!”, a fost ordinul președintelui filipinez pentru poliție și armată

Cinci cadre medicale de la Institutul Matei Balș din București, confirmate cu COVID-19

Cehii nu mai fac bere pentru vânzarea la halbă, care reprezenta 40% din producţia totală

Răsturnare în telenovela momentului! S-au împăcat după scandalul de infidelitate, anunț clar:„Te iubesc!”
PARTENERI - GSP.RO
Răsturnare în telenovela momentului! S-au împăcat după scandalul de infidelitate, anunț clar:„Te iubesc!”
BOMBĂ! Diana Șoșoacă sfidează TOT! Cum a intrat în restaurant, fără certificat verde! Chelnerița a rămas MASCĂ: 'Ce e aia?!'
Playtech.ro
BOMBĂ! Diana Șoșoacă sfidează TOT! Cum a intrat în restaurant, fără certificat verde! Chelnerița a rămas MASCĂ: 'Ce e aia?!'
Undă verde pentru introducerea certificatului verde la locul de muncă. Proiectul merge la vot în plen: amenzi uriaşe pentru cei care refuză
Observatornews.ro
Undă verde pentru introducerea certificatului verde la locul de muncă. Proiectul merge la vot în plen: amenzi uriaşe pentru cei care refuză
Horoscop 27 octombrie 2021. Fecioarele încearcă să-și salveze planurile, cele mai importante, de unele singure
HOROSCOP
Horoscop 27 octombrie 2021. Fecioarele încearcă să-și salveze planurile, cele mai importante, de unele singure
Un artist din România, antivaccinist convins, a fost răpus de COVID-19
Știrileprotv.ro
Un artist din România, antivaccinist convins, a fost răpus de COVID-19
Marea campioană a ţării, la petrecerile cu alcool şi relaţii intime la Jocurile Olimpice! Moment fără precedent dezvăluit în satul olimpic
Telekomsport
Marea campioană a ţării, la petrecerile cu alcool şi relaţii intime la Jocurile Olimpice! Moment fără precedent dezvăluit în satul olimpic
INNA: „Pentru mine contează să îi știu bine pe cei dragi și să iubesc în fiecare zi!”
PUBLICITATE
INNA: „Pentru mine contează să îi știu bine pe cei dragi și să iubesc în fiecare zi!”