În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a câștigat teren, de la valoarea de 4,6058 lei, joi, la 4,6047 lei, vineri.

Cursul valutar BNR din 24 aprilie 2020

ValutaSimbol24.04.202023.04.202022.04.202021.04.202016.04.2020
EuroEUR4.84124.84144.83824.83454.8360
Dolarul SUAUSD4.49844.49264.45364.46054.4524
Francul elvetianCHF4.60474.60584.59714.59794.5981
Lira sterlinaGBP5.54235.54415.50395.51005.5532
gramul de aurXAU249.9219249.4240243.6181240.4832246.3635
Dolarul australianAUD2.86392.85112.82332.80292.7988
Leva bulgareascaBGN2.47532.47542.47372.47182.4726
Dolarul canadianCAD3.19463.17533.15083.13203.1538
Coroana cehaCZK0.17690.17590.17570.17580.1787
Coroana danezaDKK0.64910.64910.64860.64820.6481
Lira egipteanaEGP0.28490.28450.28280.28290.2827
100 Forinti maghiari100HUF1.36031.35381.36221.36071.3793
100 Yeni japonezi100JPY4.17804.17424.13634.15444.1312
Leul moldovenescMDL0.24580.24550.24940.25100.2497
Coroana norvegianaNOK0.42110.42120.41880.41960.4222
Zlotul polonezPLN1.06851.06621.06741.06671.0665
Rubla rusescaRUB0.06020.05980.05810.05800.0600
Coroana suedezaSEK0.44630.44480.44300.44260.4425
Lira turceascaTRY0.64470.64410.63800.64140.6445
DSTXDR6.11246.10816.07036.07576.0727

Unde găsim cel mai bun curs din 24 aprilie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.82414.86284.47764.5208
Alpha Bank4.78504.95504.41924.5916
Banca Feroviara4.77204.92204.41354.5835
Banca Romaneasca4.79134.94134.43864.6186
Banca Transilvania4.78004.91004.42004.6300
Bank Leumi4.78864.89114.41474.6020
BCR4.77104.91604.41104.5910
BRD SocGen4.76604.91604.40204.5870
CEC4.80004.88004.45004.5500
Credit Agricole4.80004.89004.45004.5400
Credit Europe4.81004.89004.44004.5600
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.44004.5500
GarantiBank4.80284.88284.45704.5403
IdeaBank4.80504.87704.45604.5410
ING4.74664.94044.40854.5885
Intesa Sanpaolo Bank4.78814.88184.44544.5353
Libra Bank4.80504.93504.45004.6000
OTP Bank4.77004.91004.41504.5850
PatriaBank4.79954.88354.43304.5610
ProCreditBank4.78404.90104.43604.5730
UniCredit4.78004.90004.40634.5862

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Avarie la metrou. Nu s-a circulat o oră între Izvor și Grozăvești. ”Siguranţa călătorilor nu a fost pusă în pericol”

Accident grav pe DN 1. O persoană a murit, iar alte două au ajuns la spital

Accidentele de muncă au scăzut cu 10,4 % anul trecut, anunță Ministerul Muncii şi Protecţiei Sociale

2 milioane $ evaporați în afaceri cu lustre și tiruri! Românul care și-a făcut praf averea, toată țara îl cunoaște
PARTENERI - GSP.RO
2 milioane $ evaporați în afaceri cu lustre și tiruri! Românul care și-a făcut praf averea, toată țara îl cunoaște
Ce se întâmplă în familia patronului Hexi Pharma. Văduva lui Dan Condrea n-a avut pic de milă față de fiica și fosta soție
PARTENERI - PLAYTECH.RO
Ce se întâmplă în familia patronului Hexi Pharma. Văduva lui Dan Condrea n-a avut pic de milă față de fiica și fosta soție
Horoscop 12 august 2020. Fecioarele redesenează strategii, se ocupă de planuri
HOROSCOP
Horoscop 12 august 2020. Fecioarele redesenează strategii, se ocupă de planuri
RECOMANDĂRI