De Ciprian Iana,

De asemenea, leul s-a apreciat și în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a scăzut de la 4,4708 lei, miercuri, la 4,4695 lei, joi.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională s-a apreciat, de la valoarea de 4,5857 lei, miercuri, la 4,5825 lei, joi.

Curs valutar BNR din 7 mai 2020

ValutaSimbol07.05.202006.05.202005.05.202004.05.202001.05.2020
EuroEUR4.82424.82584.82904.83874.8421
Dolarul SUAUSD4.46954.47084.45154.42404.4541
Francul elvetianCHF4.58254.58574.58924.58804.5838
Lira sterlinaGBP5.52415.53355.53975.50235.5644
gramul de aurXAU243.2582244.5964242.9895242.3785245.7869
Dolarul australianAUD2.88742.87342.86512.83652.9135
Leva bulgareascaBGN2.46662.46742.46912.47402.4757
Dolarul canadianCAD3.17473.17933.16483.13613.2110
Coroana cehaCZK0.17790.17880.17900.17850.1785
Coroana danezaDKK0.64660.64680.64720.64850.6492
Lira egipteanaEGP0.28380.28390.28260.28100.2828
100 Forinti maghiari100HUF1.37761.38181.37441.36971.3707
100 Yeni japonezi100JPY4.19704.20774.16584.14414.1753
Leul moldovenescMDL0.25100.24880.24590.24790.2494
Coroana norvegianaNOK0.43490.43470.43180.42440.4324
Zlotul polonezPLN1.06181.06241.06241.06241.0668
Rubla rusescaRUB0.06060.06010.06010.05860.0611
Coroana suedezaSEK0.45450.45330.45130.44610.4530
Lira turceascaTRY0.61610.62450.62840.62950.6377
DSTXDR6.08476.08766.07376.05166.0851

Unde găsești cel mai bun curs din 7 mai 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.80684.84544.45104.4940
Alpha Bank4.77204.94204.39034.5610
Banca Feroviara4.75604.90604.38354.5535
Banca Romaneasca4.77414.92414.40974.5897
Banca Transilvania4.76504.89004.38004.5900
Bank Leumi4.74074.94024.32324.5976
BCR4.75204.89704.38304.5630
BRD SocGen4.75004.90004.38004.5640
CEC4.78004.86004.42004.5200
Credit Agricole4.78004.87004.42004.5100
Credit Europe4.79004.88004.42004.5400
First Bank (Piraeus)4.77004.88004.41004.5300
GarantiBank4.78604.86604.42994.5130
IdeaBank4.79304.85804.43904.5140
ING4.72954.92254.38164.5604
Intesa Sanpaolo Bank4.77124.86474.41814.5076
Libra Bank4.79004.92004.42504.5750
OTP Bank4.75004.89004.38504.5550
PatriaBank4.78304.86704.40554.5335
ProCreditBank4.76904.88504.40604.5435
UniCredit4.76004.88004.37654.5552

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Raed Arafat, despre decizia CCR privind amenzile: “Lipsa unor unelte care să îi descurajeze pe cei care nu vor să respecte regulile devine o problemă majoră”

20.000 de tineri din statul american Georgia au primit permisul de conducere fără să dea examenul

Paulo Dybala, de la Juventus Torino: Sunt vindecat, în sfârşit, de COVID-19

Bill Gates, reacție dură după ce a fost acuzat că știa de coronavirus : „Am făcut o ...
GSP.RO
Bill Gates, reacție dură după ce a fost acuzat că știa de coronavirus : „Am făcut o ...
Horoscop 27 mai 2020. Peștii au o relație bună cu cei din apropierea lor
HOROSCOP
Horoscop 27 mai 2020. Peștii au o relație bună cu cei din apropierea lor