Conform unui comunicat de presă transmis joi de Poliția Română, în 14 mai polițiștii din Lugoj au fost sesizați de o femeie că un bărbat i-ar fi furat 170.000 de euro. Cinci zile mai târziu, poliţiştii au stabilit că există posibilitatea ca suma de bani sustrasă să fie ascunsă în două locații din comuna Boldur, județul Timiș,

În urma perchezițiilor, au fost descoperiți 110.300 de euro. La o locație au fost găsiți 20.000 de euro, îngropați în curtea casei, iar, la a doua locație, au fost găsiți 90.300 de euro, îngropați într-o anexă.

Un bărbat din Timiș a furat 170.000 de euro din casa unei femei și i-a îngropat în curtea unor locuințe
Banii găsiți de polițiști | Foto: Poliția Română

Din cercetări a reieșit că bărbatul de 30 de ani se află, în prezent, în afara țării, cercetările fiind continuate pentru recuperarea în totalitate a prejudiciului și tragerea la răspundere penală. Potrivit Opinia Timişoarei, hoţul este căutat prin Interpol.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.