Două persoane au fost arestate, sâmbătă, în legătură cu crima din Bragadiru. Unul dintre ei este suspectat ca fiind autorul omorului iar al doilea ar fi fost complicele acestuia, scrie stirileprotv.ro

Criminalul a fost găsit de polițiști în Mamaia și adus în București unde în timpul audierilor și-a recunoscut fapta. Acesta a spus că a vrut să îi fure fetei mașina, însă nu a reușit așa că a luat cei 150 de lei găsiți în casă.

Criminalul a fost identificat de polițiști cu ajutorul mașinii tinerei. Autoturismul avea o funcţie de recunoștere facială şi nu a putut fi mişcat de pe loc, dar camerele de supraveghere montate în zonă le-au dezvăluit poliţiştilor tentativa eşuată de furt.

A doua persoană reținută este suspectată de complicitate și este un cunoscut al victimei, care obișnuia să-i scoată acesteia câinele la plimbare. Acesta este cel care a descoperit cadavrul tinerei și a anunțat poliția.

Manuela este fiica unui mare fermier din județul Olt și primise mașina și apartamentul din Bragadiru cadou de la părinţi.


Citește și: GALERIE FOTO | Cum se răcoresc europenii în timpul valului de caniculă care a lovit vestul continentului



Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.