Suspecții au vârste cuprinse între 20 și 30 de ani și au fost arestați luni și marți. Primul bărbat arestat s-a prezentat la o secție de poliție din centrul Londrei. A doua arestare a avut loc marți dimineață, la ora 06:00, în nord-vestul capitalei Marii Britanii. Ultimul suspect a fost arestat în vestul Londrei, potrivit Agerpres.

În acest moment, poliția mai caută alți doi suspecți și au făcut un apel public pentru strângerea de informații.

Tudor Simionov era angajat ca agent de pază la un club din Londra în noaptea în care a murit. El a fost înjunghiat de revelion de un bărbat care făcea parte dintr-un grup care a încercat să intre în club.

În timpul atacului, alți doi agenți de pază și o femeie, toți angajați ai clubului, au fost înjunghiați, ei scăpând cu viață.


CITEȘTE ȘI: Criminala de la metrou vrea să fie eliberată. Primele declarații după ce a contestat condamnarea pe viață: „Mi-au pus plantoane. Starea de sănătate s-a înrăutăţit”


FOTO: FACEBOOK

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.