Toate persoanele care locuiau în blocul respectiv au fost evacuate, iar pompierii au stins repede incendiul. Din cauza oboselii, oamenii, mulţi dintre ei treziţi din somn, s-au luat la ceartă în faţa blocului şi au fost la un pas de a-l lua la bătaie pe proprietarul apartamentului.

Acesta nu a avut însă nicio vină în producerea incendiului, deoarece flăcările au izbucnit de la un cablu de frigider şi s-a extins rapid la toate electrocasnicele din bucătărie.

Poliţiştii au intervenit pentru aplanarea conflictului, iar după stingerea flăcărilor proprietarii au avu voie să intre în case, pentru evaluarea pagubelor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.