Pe 15 iulie, la 20.37, angajata barului a sunat la 112 și a anunțat jaful. Bărbatul pierduse bani la un aparat de tip Slot Machine, așa numitele „păcănele”, și îi ceruse femeii restituirea sumei.

Amenințând angajata, individul s-a dus în spatele tejghelei, iar din sertarul unde se aflau încasările a sustras 6.700 de lei.

Polițiștii l-au prins pe tâlhar a doua zi. El se ascunde în pădurea Gefu, din apropiere. „A fost urmărit circa 800 de metri şi s-a procedat la imobilizarea sa întrucât încerca să opună rezistenţă”, a informat IPJ Galați.

Hoțul a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, fiind acuzat de infracțiunile de tâlhărie și de agresiune sexuală.

„De asemenea, s-a stabilit că bărbatul, în timpul manifestării comportamentului violent asupra angajatei barului, i-ar fi propus acesteia să întreţină relaţii sexuale cu el, încercând să acţioneze în acest sens, astfel că urmărirea penală a fost extinsă şi pentru infracţiunea de agresiune sexuală“. a explicat IPJ Galați.

Foto: captură Monitorul de Galați

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (6)
Avatar comentarii

Silvia06 19.07.2023, 00:41

?‍♀️

Avatar comentarii

N3gry90 19.07.2023, 02:10

Ce faci când ai doar bani, nu și creier: - bagi la păcănele ! ?

Avatar comentarii

bituca 19.07.2023, 08:28

Poate scapa de acest viciu in inchisoare.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.