Înmormântat în cimitirul „Radu Negru” din orașul natal, tânărul a fost condus pe ultimul drum de sute de brăileni care au lăsat pe mormântul său câteva zeci de coroane.
Din păcate, neglijența persoanelor prezente la înmormântarea sa a cauzat arderea coroanelor și a crucii, focul aprinzându-se de la câteva lumânări așezate necorespunzător.
Andrei Petru Bucă era arhitect de profesie și mersese la concertul „Goodbye to Gravity” cu un prieten care îl cunoștea pe toboșarul trupei. Fiind doi împătimiți ai muzicii rock, aceștia au stat foarte aproape de scenă, lucru care a făcut imposibil ca ei să iasă în momentul izbucnirii incendiului, ambii pierzându-și viața.

Sursă info: adevarul.ro.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.