Maia mărturisește că regretatul cântăreț de muzică jazz a determinat-o să cânte și spune că îi datorează multe acestuia.
„Pentru mine este o mare pierdere, am avut norocul să-l cunosc pe maestrul Johnny Răducanu (…) Atâta onestitate, pur şi simplu a avut ambiţia şi curajul de a mă determina să cânt. Am recunoştinţă, am emoţie, ştiu că a făcut enorm pentru mine şi nu numai pentru mine, pentru foarte mulţi artişti. A avut puterea să le dezvăluie talente nebănuite, o zonă a talentului pe care poate nu şi-o cunoşteau”, a declarat Maia Morgenstern la Antena 3.
Artistul Johnny Răducanu a murit astăzi, la vârsta de 79 de ani, în urma unui stop cardio-respirator. Muzicianul avea probleme cardiace şi diabet.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.