În retur, Milsami s-a impus cu 2-1 (1-1), deși, din minutul 72, a jucat în 10 oameni, fiind eliminat Andrei Cojocaru. La Milsami, atacantul Cristi Bud a fost titular, fiind înlocuit în minutul 87 cu Petru Racu, cel care a dat golul de 2-1, în minutul 89.

Asta în timp ce, la bulgari, Cosmin Iosef Moți și Andrei Prepeliță au jucat din primul minut. Fostul stelist a ieșit după 63 de minute, lăsându-i locul lui Jody Lukoki.

Moți a vorbit despre eliminare:

„Nu am jucat ce trebuie să jucăm. Am fost mai buni şi am avut ocazii mai multe, dar nu am înscris. În prima repriză am avut cel puţin şapte şanse de a marca, singur cu portarul sau doi cu portarul. Ei au avut două ocazii şi au marcat de două ori.

Este greu şi sîntem dezamăgiţi, dar nu mai avem ce face. Nu este de vină antrenorul pentru că noi nu am făcut ce trebuie. Toţi doream să ajungem măcar în grupele Europa League. Aveam un traseu mai uşor. Faţă de anul trecut au plecat cinci jucători. S-a schimbat jumătate de echipă.

După meciul tur am încercat să venim cu capul sus şi speram că putem întoarce rezultatul”, a spus Moţi, la postul Digi Sport.