Cum si in prima partida elevele lui Cornel Badulescu au castigat clar, 35-25, handbalul romanesc se poate lauda de ieri cu un nou trofeu european. In confruntarea gazduita duminica de micutul oras german, situat in apropierea Hamburgului, fetele noastre n-au avut nici un moment emotii, conducand in majoritatea timpului si neutralizand din fasa sperantele gazdelor intr-o desprindere rapida.
De mentionat ca arbitrajul norvegienilor P. Hakansson si M. Nilsson s-a inscris in limitele normalului, iar trofeul mult ravnit a intrat in posesia ardelencelor direct din mana presedintelui forului maghiar de handbal, Laszlo Sinka, persoana careia federatia europeana i-a trasat aceasta sarcina. Pentru performanta realizata, echipa va fi premiata cu 250 de milioane de lei, nefiind exclusa si aparitia altor sume suplimentare.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.