MENIU CAUTĂ
28 Aug. 2014 23:15

Dorin Goian a adus calificarea lui Asteras în grupele Liga Europa

Dorin Goian şi Răzvan Raţ au fost integralişti în partidele pe care Asteras Tripolis şi PAOK Salonic le-au disputat în returul play-offului Liga Europa împotriva lui Maccabi Tel Aviv, respectiv Zimbru Chişinău.

Goian a fost eroul lui Asteras, deoarece a înscris golul calificării în grupe, în minutul 23. Grecii au pierdut cu 3-1 la Tel Aviv, cu Maccabi, şi s-au calificat graţie golului marcat în deplasare, după ce, în tur, câştigase pe teren propriu cu 2-0.

Răzvan Raţ a avut şi el o evoluţie bună în partida în care PAOK Salonic a umilit-o pe Zimbru Chişinău, cu 4-0, după ce pierduse surprinzător în Republica Moldova, 0-1. Golurile grecilor au fost marcate de Pereyra, Athanasiadis, Mak şi Martens. Raţ a reuşit un assist la golul lui Athanasiadis, din minutul 45.

Tragerea la sorţi a grupelor Liga Europa va avea loc vineri, de la ora 14.00, şi va fi transmisă în direct de Eurosport şi Digi Sport 1.