Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal > Gest incredibil, la FC Braşov - Dinamo. Patronul a venit la marginea terenului pentru a da indicații

Gest incredibil, la FC Braşov – Dinamo. Patronul a venit la marginea terenului pentru a da indicații

În a doua repriză a meciului FC Braşov - Dinamo, se sâmbătă seară, încheiat cu scorul de 1-0, a avut loc un eveniment incredibil.

Patronul stegarilor, Ioan Neculaie, a coborât nervos la marginea terenului, în minutulneculaie_2015032123 74 al partidei. Acesta l-a chemat la ordine pe Constantin Zotta și i-a dat și câteva indicații.

Se pare că intervenţia patronului a fost de bun augur, FC Brașov reușind să se impună pe final, printr-un gol înscris în minutul 88 de Cristi Ganea.

„Domnul Niculae m-a chemat pentru că a avut o presimţire. Mi-a zis că mijlocașul croat Bencun o să fie eliminat. Îmi pare rău că a avut dreptate”, a explicat președintele Constantin Zotta la finalul partidei.