Angajamentul va intra în vigoare după efectuarea vizitei medicale, fotbalistul originar din Senegal fiind aşteptat, vineri după-amiază, să participe la primul antrenament sub comanda lui Marius Ninel Şumudică.

În vârstă de 27 de ani, Mansally Boubacar, fost fotbalist la Saint-Etienne şi la Dinamo Bucureşti, a venit la Astra Giurgiu din postura de jucător liber de contract.

Antrenorul Gigi Mulțescu l-a trimis la echipa a doua când era la Dinamo. ”Boubacar s-a supărat că l-am înlocuit. Mi-a reproşat că l-am schimbat şi a făcut scandal. Nu m-a înjurat, dar era foarte nervos! Nu ne-au ajuns 15 minute ca să-l potolim! Din acest motiv, repriza a doua s-a reluat cu întârziere!

Cu mine nu va mai juca! A fost scos din lot. Ce a făcut el nu este posibil la un club ca Dinamo. Mie nu mi-a plăcut Boubacar de prima oară, dar am zis că poate ne ajută. La meciul cu Viitorul nu doar că nu ne-a ajutat, ba chiar ne-a încurcat. A dat câteva pase la adversar, de era să luăm gol”, l-a făcut praf Mulțescu pe Boubacar într-un interviu acordat pentru Libertatea în 2013.

Boubacar VLAD0828

Boubacar, stânga, în duel cu Cristi Tănase într-un derby Steaua – Dinamo FOTO: Vlad Chirea (Libertatea)

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.