O femeie, fost agent de pază pe stadionul Camp Nou din Barcelona, trăiește de aproape șase ani un adevărat calvar.

Sofia Bessayah a rămas cu infirmitate la piciorul stâng, din cauza unei torțe aruncate de fani pe teren la sfârșitul meciului Barcelona – Inter Milano 1-0, disputat pe 28 aprilie 2010, în returul semifinalei Ligii Campionilor. Cristi Chivu a fost martor la incident, fundașul tricolor a evoluat la Inter în acel meci. 

Femeia se luptă în instanță ca vinovații să-i plătească daune pentru accidentarea sa. Pe lista pârâților se află FC Barcelona, ​​UEFA și diverse companii de securitate și de asigurare. Procesul a fost amânat de cinci ori până acum, informează sport.es

În 2014, Sofia Bessayah a pretins despăgubiri totale de 510.762 de euro. 

Femeia a suferit 11 intervenții chirugicale și nu poate merge fără cârje. 

Inculpații susțin că nu pot fi învinovățiți pentru consecințele accidentului, deoarece agentul de pază a pus piciorul peste petardă. 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.