Pep Guardiola, în prezent tehnicianul nemţilor de la Bayern Munchen, a fost weekend-ul trecut în vizită la Barcelona, participând la referendumul pentru independența Cataluniei. Întrebat despre revenirea la Fc Barcelona, Guardiola a răsuns însă destul de tranşant: ”Nu voi mai antrena niciodată Barca!”

”În principiu, nu voi mai antrena niciodată Barça. Eu cred că în viață există cicluri și ciclul meu la Barcelona s-a încheiat”, a declarat Pep Guardiola, care a câștigat 16 trofee din postura de antrenor al celor de la FC Barcelona.

Guardiola le-a spus însă spaniolilor că îşi doreşte să revină în Spania, chiar în Barcelona, deoarece soţia sa lucrează în acest oraş şi îşi doreşte să stea alături de ea pe viitor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.