”A fost greu. Irina a jucat foarte bine. Mă bucur că am câștigat acest meci în două seturi. Mă simt bine să joc aici și mă gândesc deja la următorul meci. Sper să câștig, dar nu va fi ușor”, a fost reacția Simonei Halep, la finalul partidei.

A fost a opta victorie pentru constănțeancă din tot atâtea meciuri jucate cu Begu.

În turul 3 de la Roland Garros, Halep urmează să o întâlnească pe americanca Amanda Anisimova, locul 29 WTA și cap de serie numărul 25.

Puștoaica din SUA a învins-o anul trecut, chiar la French Open

Anisimova, 19 ani, a învins-o pe româncă în singurul meci direct jucat anul trecut în sferturile de finală de la French Open, scor 6-2, 6-4, într-un moment în care în competiție nu mai rămăseseră mari favorite în afară de Halep.

Am jucat cu Anisimova anul trecut și am pierdut, știu că nu va fi ușor nici acum. Voi lupta să câștig meciul, dar știu că trebui să joc la nivel înalt. Antrenorul Darren Cahill îmi va da informațiile de care am nevoie.

Simona Halep:
Citeşte şi:

Nicușor Dan a anunțat primele tăieri de cheltuieli. Primăria Capitalei nu mai dă bani pentru donatorii de plasmă și târguri de Crăciun

Klaus Iohannis nu a făcut niciun test COVID până acum. ”Nu am fost în contact cu nicio persoană bolnavă”

Răspunsul lui Iohannis la întrebarea dacă nu contribuie la discursul urii prin radicalismul la PSD

EXCLUSIV Mărturisiri în premieră: „Am văzut-o dezbrăcată pe Serena Williams în vestiar. Am fost șocată o săptămână”
Lucian Mîndruță l-a desființat pe Selly. Ce a observat, de fapt, la vlogger
Râuri de lacrimi şi amenzi în casa Duduienilor, la comemorarea lui Emi Pian. Adi Minune şi Florin Salam i-au făcut pe toţi să plângă
Horoscop 2 martie 2021. Taurii se bucură de o întorsătură care poate bloca planurile unor apropiați
Șoșoacă l-a atacat pe Orban, provocând râsete: ”Nu știam că știți să numărați până la 1 minut”
S-a îmbătat şi a luat-o la bătaie. Imagini incredibile cu o vedetă goală, la o petrecere
Știi câți bani câștigi de fapt? Cum să calculezi diferența dintre venitul „în mână” și venitul „în buzunar” (Publicitate)