Tenis Libertatea > Sport > Tenis > Roger Federer l-a UMILIT pe Tomas Berdych la Indian Wells! Cu cine joacă în semifinale

UPDATE 02:15 / Elvețianul Roger Federer îl va întâlni în semifinale pe canadianul Milos Raonic. În ultimul sfert de finală, Raonic l-a învins pe spaniolul Rafael Nadal cu scorul de 4-6, 7-6, 7-5.

——————

Elvețianul Roger Federer s-a calificat în semifinalele turneului de la Indian Wells, după victoria categorică din sferturile de finală împotriva cehului Tomas Berdych, 6-4, 6-0. În semifinale, Federer îl va întâlni pe învingătorul partidei Rafa Nadal – Milos Raonic, la care spaniolul a câțtigat primul set, cu 6-4.

În cealaltă semifinală, liderul mondial, sârbul Novak Djojokic, care a profitat de abandonul australianul Bernard Tomic, îl va întâlni pe scoțianul Andy Murray.

Finala va avea loc în noaptea de duminică spre luni.