George Pușcaș a deschis scorul în minutul 25 al partidei România – Irlanda de Nord, iar Whyte a egalat în minutul 86, când britanicii evoluau în inferioritate numerică.

România - Irlanda de Nord 1-1 în Liga Națiunilor, la debutul lui Mirel Rădoi ca selecționer. Britanicii au egalat pe final
George Pușcaș se bucură după ce a deschis scorul în meciul România – Irlanda de Nord 1-1. Foto: Hepta

În minutul 39, a fost eliminat Magennis, fotbalistul Irlandei de Nord, după ce acesta a primit al doilea cartonaş galben. El mai primise unul în minutul 13.

Partida s-a disputat pe Arena Națională, fără spectatori, din cauza regulilor pe timp de pandemie de coronavirus.

România: Tătăruşanu – Hanca (Nedelcearu ’86), Chiricheş, Toşca, Bancu – Maxim, Cicâldău (Nistor ’74), Stanciu – Hagi (Creţu ‘ 57) – Puşcaş, Alibec. Selecţioner Mirel Rădoi;

Irlanda de Nord: Peacock-Farrell – McNair, Cathcart, Ballard (Smith ’90+1) – Dallas, Davis, C. Evans (Lafferty ’77), Lewis, Saville – Magennis, Washington (Whyte ’65). Selecţioner Ian Baraclough.

Cartonaşe galbene: Ianis Hagi ’42, Nistor ’78 / Magennis ’13 şi ’39, Evans ’33

Cartonaş roşu: Magennis ’39

Arbitru: Francois Letexier; arbitri asistenţi: Cyril Mugnier, Nicolas Danos; al patrulea oficial: Amaury Delerue (toţi din Franţa)

În celălalt meci al grupei, Norvegia a fost învinsă acasă de Austria, scor 1-2.

Următorul meci al tricolorilor va avea loc luni, 7 septembrie, de la ora 21:45, cu Austria, la Klagenfurt.

Citeşte şi:

Candidatul Pro România la şefia CJ Bacău, depistat cu COVID-19 la o zi după întâlnirea cu Victor Ponta. Liderul partidului: “O să mă testez când vin la București”

Procurorii au clasat decesul iranianului Mansouri Gholam Reza, care a căzut de la etajul unui hotel din Bucureşti în iunie. Verdict: sinucidere

Firea, despre legătura pe care o are cu Dana Budeanu: „Am rugat-o să îmi dea o sugestie de ținută pentru întâlnirea cu principesa de Monaco”

Vali Vijelie, declarații contradictorii după petrecerea de pomină din weekend de la mare. A băut sau nu cu un șef din poliție la masă?

De ce teribilii criminali Yakuza sunt jupuiți de piele când mor » Care e testul incredibil de admitere și de ce se taie degetul mic
Ce a făcut Carmen Șatran, studenta criminală din Timișoara, după gratii. Vestea șoc venită acum
PARTENERI - PLAYTECH
Horoscop 30 septembrie 2020. Săgetătorii sunt într-un moment foarte important pentru dezvoltarea lor
Ari Pokka, director de școală în Finlanda: „Într-o școală căreia îi pasă de copii, un vizitator nu va fi întâmpinat de director cu pâine și sare, ci de elevi”
Scoala9.ro
EXCLUSIV! Lovitură de teatru. Primul om care pleacă din echipa Gabrielei Firea. Prima reacţie