George Pușcaș a deschis scorul în minutul 25 al partidei România – Irlanda de Nord, iar Whyte a egalat în minutul 86, când britanicii evoluau în inferioritate numerică.

România - Irlanda de Nord 1-1 în Liga Națiunilor, la debutul lui Mirel Rădoi ca selecționer. Britanicii au egalat pe final
George Pușcaș se bucură după ce a deschis scorul în meciul România – Irlanda de Nord 1-1. Foto: Hepta

În minutul 39, a fost eliminat Magennis, fotbalistul Irlandei de Nord, după ce acesta a primit al doilea cartonaş galben. El mai primise unul în minutul 13.

Partida s-a disputat pe Arena Națională, fără spectatori, din cauza regulilor pe timp de pandemie de coronavirus.

România: Tătăruşanu – Hanca (Nedelcearu ’86), Chiricheş, Toşca, Bancu – Maxim, Cicâldău (Nistor ’74), Stanciu – Hagi (Creţu ‘ 57) – Puşcaş, Alibec. Selecţioner Mirel Rădoi;

Irlanda de Nord: Peacock-Farrell – McNair, Cathcart, Ballard (Smith ’90+1) – Dallas, Davis, C. Evans (Lafferty ’77), Lewis, Saville – Magennis, Washington (Whyte ’65). Selecţioner Ian Baraclough.

Cartonaşe galbene: Ianis Hagi ’42, Nistor ’78 / Magennis ’13 şi ’39, Evans ’33

Cartonaş roşu: Magennis ’39

Arbitru: Francois Letexier; arbitri asistenţi: Cyril Mugnier, Nicolas Danos; al patrulea oficial: Amaury Delerue (toţi din Franţa)

În celălalt meci al grupei, Norvegia a fost învinsă acasă de Austria, scor 1-2.

Următorul meci al tricolorilor va avea loc luni, 7 septembrie, de la ora 21:45, cu Austria, la Klagenfurt.

Citeşte şi:

Candidatul Pro România la şefia CJ Bacău, depistat cu COVID-19 la o zi după întâlnirea cu Victor Ponta. Liderul partidului: “O să mă testez când vin la București”

Procurorii au clasat decesul iranianului Mansouri Gholam Reza, care a căzut de la etajul unui hotel din Bucureşti în iunie. Verdict: sinucidere

Firea, despre legătura pe care o are cu Dana Budeanu: „Am rugat-o să îmi dea o sugestie de ținută pentru întâlnirea cu principesa de Monaco”

Vali Vijelie, declarații contradictorii după petrecerea de pomină din weekend de la mare. A băut sau nu cu un șef din poliție la masă?

„Am rămas marcată ce îi plăcea..” O fostă amantă a lui Cristiano Ronaldo, dezvăluiri fără perdea: „Mi-am îndeplinit o fantezie cu el”
BREAKING: Cât timp rezistă anticorpii după rapel, de fapt. Medicul Adrian Marinescu lămurește toți românii
Fetiță de trei ani salvată de o polițistă, la Botoșani, din mâinile tatălui care amenința că se sinucide în casă
Horoscop 8 mai 2021. Scorpionii au la dispoziție o întreagă zi pentru a face ordine în gânduri și intenții
Tragedie uriaşă pe DN1. Doi soți și-au pierdut viața, iar copiii lor sunt grav răniți şi ar putea muri şi ei. 'Motorul pur şi simplu a zburat'
Handbalista româncă celebră, bătută şi violată: "M-a chemat în cameră şi...". Cine e agresorul: primele informaţii
Cum să-ți faci manichiura french perfectă, la tine acasă (Publicitate)