Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal > VIDEO / Serie A, etapa a 24-a. Roma a trecut de Bologna. Napoli, șah etern cu Torino. Ionuț Radu l-a bătut pe Ștefan Radu! Rezultate

Juventus a trecut la scor de forfait de modesta Frosinone, scor 3-0, și își consolidează primul loc, având 14 puncte peste Napoli.

Dybala (6) și Bonucci (17) au făcut 2-0 repede.

Cristiano Ronaldo a marcat cel de-al 19-lea său gol din acest sezon în minutul 63. A fost servit de Mandzukici și a reluat de la 11 metri.

VIDEO, AICI.

Serie A, etapa a 24-a
Sâmbătă
19:00 Cagliari – Parma 2-1
21:30 Atalanta – AC Milan 1-3
Polonezul Piatek, golgheterul Serie A, a marcat două goluri pentru oaspeți.

Duminică
13:30 Spal – Fiorentina 1-4 VIDEO
16:00 Empoli – Sassuolo 3-0 VIDEO
16:00 Genoa – Lazio 2-1 VIDEO

Goalkeeperul naţionalei de tineret a României s-a pozat cu tricoul cu numărul 26, purtat de Ştefan Radu la Lazio, iar apărătorul lazialilor cu cel de portar al lui Ionuţ Radu, cu numărul 97. Ionuţ Radu a postat pe contul său de pe o reţea de socializare poza cu schimbul de tricouri. „Biancocelestii” au deschis scorul prin Badelj, în minutul 44, însă „Grifonul” s-a impus graţie reuşitelor lui Sanabria (minutul 75) şi Criscito (minutui 90+4).

16:00 Udinese – Chievo 1-0 VIDEO
19:00 Inter – Sampdoria 2-1 VIDEO
21:30 Napoli – Torino 0-0