UPDATE, ora 11.10. Simona Halep, în pereche cu australianca Daria Gavrilova, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Melbourne, după ce reuşise acest lucru şi la simplu, informează Agerpres.

Simona Halep şi Daria Gavrilova au reuşit o victorie spectaculoasă în faţa favoritelor numărul trei, Bethanie Mattek-Sands (SUA)/Gabriela Dabrowski (Canada), cu 7-6 (4), 2-6, 10-2, într-o oră şi 24 de minute.

În ”sferturi”, Simona Halep și Daria Gavrilova vor înfrunta perechea româno-franceză Mihaela Buzărnescu/Alize Cornet.

Partida de simplu dintre Simona Halep și Laura Siegemund a fost dominată de sportiva noastră, care s-a impus fără prea mari probleme într-o oră și 34 de minute.

În sferturi, Simona Halep o va întâlni pe rusoaica Ekaterina Alexandrova, 26 de ani, 33 WTA, care, miercuri, în optimi, a trecut, scor 6-4, 6-2, de poloneza Iga Swiatek, 19 ani, 17 WTA.

Partida dintre Simona Halep și Ekaterina Alexandrova a fost programată joi dimineață.

Și Irina Begu s-a calificat în sferturile competiției de le Melbourne, după ce a trecut, miercuri, de britanica Johanna Konta, a cincea favorită, cu 4-6, 7-6 (10), 7-6 (4).

În sferturi, Irina Begu o va înfrunta pe japoneza Naomi Osaka, a doua favorită, care a câştigat şi ea în faţa unei britanice, Katie Boulter, cu 3-6, 6-3, 6-1.

Simona Halep – Laura Siegemund 6-2, 6-4

Set 2

Game, set și meci Simona Halep

Break Halep: 5-4

Un nou punct Halep: 4-4

Din nou egalitate, după ce Halep și Siegemund și-au câștigat punctele pe propriile servicii: 3-3

Simona a început în forță și a câștigat primele două game-uri ale meciului

Până în prezent, Simona Halep şi Laura Siegemund s-au mai întâlnit de trei ori, iar germana conduce cu 2-1. Toate meciurile au avut loc pe zgură.

În turul II la Gippsland Trophy, Simona Halep a învins-o, luni, scor 6-4, 6-4, pe rusoaica Anastasia Potapova, 19 ani, 101 WTA.

La rândul ei, Laura Siegemund s-a calificat, marți, în optimile competiției, după ce a trecut, scor 6-2, 6-2, de australianca Destanee Aiava, 218 WTA.

Gestul făcut de Messi chiar în timpul meciului. Antrenorul l-a scos imediat de pe teren
BOMBĂ! De ce a fost Loredana Groza internată de urgență la Matei Balș, de fapt. Ce se întâmplă cu ea
Anastasia, o multimilionară în vârstă de 33 de ani, ucisă de iubitul său pentru că l-a făcut leneş. Bărbatul, un jucător de polo profesionist, condamnat la 15 ani de închisoare, în Muntenegru
Horoscop 21 septembrie 2021. Balanțele sunt motivate să facă tot ce trebuie pentru a schimba anumite aspecte ale vieții lor